Nerşahinin Tarih-u Buharası

Abdullah Duman

Nerşahinin Tarih-u Buharası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-11
YAZAR Abdullah Duman
ISBN 9756336182
DOSYA FORMATI 7,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Târîh-u Buhârâ Nerşahî’nin kaleme aldığı şekilde bize ulaşmamış, sonraki dönemlerde esere bazı bilgiler eklenmiş bazıları da çıkarılmıştır. Birinci Bölüm’de eserde konu edilen başlıklar altında aktarılan bilgiler üzerinde durulmuştur. Sunulan malûmatın müellifleri ortaya çıkarılmaya ve yorumlanmaya gayret edilmiştir.İkinci Bölüm’de eserde geçen ülke, bölge, şehir ve köyler ele alınmıştır. Bunlardan ülke bölge ve meşhur şehirler hakkındaki nakiller bir araya getirilirken Buhârâ ve çevresindeki küçük yerleşim yerleri ile ilgili takdim edilen bilgiler diğer kaynaklardaki bilgilerle birleştirilerek ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır. Târîh-i Buhârâ Sâmânîler döneminde kaleme alınan bir eserdir. Bu sebeple bu devletin hükümdarları ayrı başlıklar halinde aktarılmıştır. Yine aynı hükümdarlarla ilgili diğer başlıklar altında başka nakillere de yer verilmektedir. Üçüncü Bölüm’de Sâmânîlerle ilgili haberler konu edilmiştir. Eserde aktarılan nakiller diğer kaynaklardaki bilgilerle birleştirilerek yorumlanmaya, yanlış olan bilgiler de tashîh edilmeye gayret edilmiştir.Dördüncü Bölüm’de Türk tarihi ile ilgili dağınık bilgiler bir araya getirilerek diğer kaynaklardaki bilgilerle yorumlanmaya çalışılmıştır. Son bölümde de yapmış olduğumuz tercüme araştırıcıların istifadesine sunulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nerşahinin Tarih-u Buharası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nerşahinin Tarih-u Buharası.

... bilgiler eklenmiş bazıları da çıkarılmıştır ... Nerşahinin Tarih-U Buharası - Abdullah Duman ... . Nerşahinin Tarih-u Buharası yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Nerşahinin Tarih-u Buharası kitabına benzeyen kitaplar. Abdullah Duman. Tarih-u Buhara Nerşahı'nın kalema aldığı şekilde bize ulaşmamış, sonraki dönemlerde esere bazı bilgiler eklenmiş bazıları da çıkarılmıştır. OCAK 1- Ambarlarda gerekli koruma ve mücadele işle ... Nerşahinin Tarih-U Buharası - Abdullah Duman - Ayışığı Kitapları ... . OCAK 1- Ambarlarda gerekli koruma ve mücadele işleri yapılır. 2- Zabrus için tarla kontrolleri yapılarak gerekli mücadele yapılır. 3- Hububatta... İlçede eski kiliseler vardır. 05.02.2...