Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet

Süleyman Külçe

Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-11
YAZAR Süleyman Külçe
ISBN 6055397739
DOSYA FORMATI 7,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Süleyman Külçe’nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel bir eserdir. Eserde, Meşrutiyetten hemen önce siyasî hareketlilik açısından kaynayan kazan olan Arnavutluk’ta olayları bastırmak için Sultan II. Abdülhamid’in Şemsi Paşa’yı görevlendirmesi, Şemsi Paşa’nın İttihat ve Terakki’nin fedailerinden Atıf (Kamçıl) tarafından öldürülmesi, Firzovik şehrinde halkın toplanarak “Besa” adı verilen bir yeminle Sultan II. Abdülhamid’e Meşruiyeti ilan için telgraf çekmeleri, Resneli Niyazi’nin İttihat ve Terakki’nin desteğiyle 250’ye yakın askerle dağa çıkması ve Sultan II. Abdülhamid’e Meşrutiyeti ilan için baskı yapması sonucunda Meşrutiyetin ilanı anlatılır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet.

...n kaynayan kazan olan... Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet ODF, OpenDocument stilini ifade eder ... Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet Süleyman Külçe ... . Rybue Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet yazar Süleyman Külçe ODF'yi görmek için birçok uygulama var. ...by user 490 Online last modified January 10, 2020, 4:17 pm find as text or pdf and doc document for Firzovik Toplants Ve Mesrutiyet. ["Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet"] ... by Süleyman Külçe. Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat yarı be ... ["Download Ebook "] Firzovik Toplants Ve Mesrutiyet ... . Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat yarı belgesel bir eserdir. Eserde Meşrutiyetten hemen önce siyasî hareketlilik açısından kaynayan kazan olan Arnavutluk'ta... Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel bir eserdir. Eserde, Meşrutiyetten hemen önce siyasi hareketlilik açısından kaynayan kazan olan Arnavutlukta... 11.25 TL. Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel bir eserdir. Eserde, Meşrutiyetten hemen önce siyasi hareketlilik açısından kaynayan kazan olan... 10.95 TL. Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel bir eserdir. Eserde, Meşrutiyetten hemen önce siyasi hareketlilik açısından kaynayan kazan olan... Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel bir eserdir. Eserde, Meşrutiyetten hemen Önce siyasî hareketlilik açısından kaynayan kazan olan Arnavutluk'ta... 12.45 TL. Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel bir eserdir. Eserde, Meşrutiyetten hemen önce siyasi hareketlilik açısından kaynayan kazan olan... 15 TL. Süleyman Külçe'nin Firzovik Toplantısı ve Meşrutiyet adlı kitabı yarı hatırat, yarı belgesel...