Enver Paşa'nın Son Savaşı

Aydın İdil

Enver Paşa'nın Son Savaşı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-11
YAZAR Aydın İdil
ISBN 6055397678
DOSYA FORMATI 3,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1917 sonunda vuku bulan Sovyetler devriminden sonra Orta Asya’da ortaya çıkan savaş ve devrim ortamında, Türkistanlıların milli bağımsızlık için mücadele hareketi de bir dizi belirsizliğin egemen olduğu bir dönemde gelişti. Bu kitabın konusunu Orta Asya’da söz konusu devrimden sonra giderek gelişen çatışmalar süreci şekillendirmiştir: kitap söz konusu dönemdeki gelişmeler süreci içinde, 1921-1922 döneminde Basmacı hareketinin nasıl bir nitelik kazanmış olduğu ve Enver Paşa’nın Basmacı hareketine neden katılmış olduğunu saptamayı hedef almaktadır. Türkistanlıların milli bağımsızlık mücadelesinin anılan dönemdeki devrimler süreci içinde nasıl bir gelişme gösterdiğinin anlaşılması gibi bir konunun çekiciliğine kapılmamak güçtür. Bu kitap bir bakıma belki de unutulmuş gibi görünen bir tarih kesitinin ve bu kesite ait öykülerin yeniden keşfi gibi bir anlam da taşıyabilir ve bu yönü ile daha ileri çalışmalar yapılmasını da çağrıştırabilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Enver Paşa'nın Son Savaşı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Enver Paşa'nın Son Savaşı.

... olduğu ve Enver Paşa'nın... Bunu Kasım 1914'te Osmanlı Devleti'nin I ... Enver Paşanın Son Savaşı %17 İndirimli Aydın İdil ... .Dünya Savaşı'na girmesi izledi. Bu son kararda, savaştan kaçınılmazlığın yanı sıra Almanlar'm kesin zafer kazanacağına inanan Enver Paşa'nın etkisi büyüktü. 35 TL. 1917 sonunda vuku bulan Sovyetler devriminden sonra, Orta Asya'da ortaya çıkan savaş ve devrim ortamında, Türkistanlıların milli bağımsızlık için mücadele hareketi de bir dizi belirsizliğin... 50 TL. 1917 sonunda vuku bulan Sovyetler devriminden sonra, Orta Asya'd ... Enver Paşa: Savaş ve Ölüm - Yaşam | gazetemsi.com ... ... 50 TL. 1917 sonunda vuku bulan Sovyetler devriminden sonra, Orta Asya'da ortaya çıkan savaş ve devrim ortamında, Türkistanlıların milli bağımsızlık için mücadele hareketi de bir dizi belirsizliğin... 30.74 TL. 1917 sonunda vuku bulan Sovyetler. Bu kitap unutulmuş gibi görünen bir tarih kesitinin ve bu kesite ait öykülerin yeniden keşfi gibi bir anlam da taşıyabilir ve bu yönü ile daha ileri çalışmalar... ...kitap söz konusu dönemdeki gelişmeler süreci içinde, 1921-1922 döneminde Basmacı hareketinin nasıl bir nitelik kazanmış olduğu ve Enver Paşa'nın Basmacı hareketine neden katılmış olduğunu... • Enver Paşa'nın Son Savaşı. keri harekata ilişkin bilgiler önem taşımaktadır. • Enver Paşa'nın Son Savaşı. olann tümünün Enver Paşa'yı tek lider olarak görmek istemedik­ lerine de işaret etmektedir....