Daha Yeni BaşlıyorGeleceğin Dünyasında Esneklik Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf

Faruk Eczacıbaşı

Daha Yeni BaşlıyorGeleceğin Dünyasında Esneklik Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-01
YAZAR Faruk Eczacıbaşı
ISBN 6052116234
DOSYA FORMATI 11,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Geriye dönüp baktığımızda, her şeyin buhar makinesiyle başlamış olduğunu görüyoruz – yeryüzünde yaşayan bir tür olarak insan, bu buluşla birlikte 18. yüzyılın son çeyreğinden itibaren sürekli hızlanan ve kendisini diğer türlerden kesin olarak ayıran bir sürece girdi. 21. yüzyılın ilk çeyreğinde her iki günde bir, insanlık tarihinin başlangıcından 2003’e kadar üretilmiş toplam bilgi miktarı kadar bilgi üretiliyor. 2013’te 4,4 zettabayt (trilyon gigabayt) bilgi üretilmişken, 2020’de bu rakamın 44 zettabayta çıkması bekleniyor.Bu durum, miktar ve hız olarak baş döndürücü elbette, ama bunun da ötesinde, ortaya çıkan karmaşıklık düzeyi üzerine düşünmek gerekiyor; bu karmaşıklık son derece önemli sonuçlara yol açıyor ve bu sonuçların hepsi birbirine bağlı. “Geleceğin dünyası”nın peş peşe üzerimize gelen eşiklerinden geçiyoruz, hatta sürekli olarak eşikte yaşadığımızı söylemek mümkün. Yeni olana alışma fırsatı bulamadan daha da yenisi geliyor. Bu anlamda hiçbirimiz artık “bu dünyanın yerlisi” değiliz, hepimiz yeni gelmiş, çevresine uyum sağlamaya çalışan göçmenleriz. Faruk Eczacıbaşı, Daha Yeni Başlıyor’da kendi kişisel deneyimlerinden, Eczacıbaşı Holding’in “kompüter” serüveninden, Türkiye’nin geçirdiği dönüşümlerden ve dünyadaki son gelişmelerden yola çıkarak, her gün daha büyük bir ivmeyle hayatımıza giren teknolojik gelişmelerin getirdiklerini ve götürdüklerini inceliyor, gelecekte dünyayı iyisi ve kötüsüyle nelerin bekliyor olabileceğini tartışıyor. Daha Yeni Başlıyor, bu alanda yazılmış en kapsamlı, en dengeli ve en anlaşılır kitaplardan biri.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Daha Yeni BaşlıyorGeleceğin Dünyasında Esneklik Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Daha Yeni BaşlıyorGeleceğin Dünyasında Esneklik Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf.

...k Eczacıbaşı, Daha Yeni Başlıyor'da kendi kişisel ... Daha Yeni Başlıyor: Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama... ... ... Portal - TrendKitaplar Kütüphanesi, editörlerimiz tarafından toplanan içeriği beğendiğinizi umuyor Daha Yeni Başlıyor:Geleceğin Dünyasında Esneklik Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf ve tekrar... Konstantin'in Halefleri İstanbul Rumları Edebiyat » Anlatı » Daha Yeni Başlıyor Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf. 21.20 +KDV. ...esneklik, yakınsama, ağ yapısı ve ... Anı - AnlatıKoç Üniversitesi Yayınları9786052116234Daha Yeni... ... . 21.20 +KDV. ...esneklik, yakınsama, ağ yapısı ve karanlık taraf. geleceğin dünyasında esneklik, yakınsama, ağ yapısı ve karanlık taraf. Yeni olana alışma fırsatı bulamadan daha da yenisi geliyor. ...Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf. Yeni olana alışma fırsatı bulamadan daha da yenisi geliyor. Faruk Eczacıbaşı, Daha Yeni Başlıyor'da kendi kişisel... ...Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı Ve Karanlık Taraf. Yeni olana alışma fırsatı bulamadan daha da yenisi geliyor. Faruk Eczacıbaşı, Daha Yeni Başlıyor'da kendi kişisel......