Jön Türkler ve AraplarOsmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği ve İslamcılık 1908-1918

Hasan Kayalı

Jön Türkler ve AraplarOsmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği ve İslamcılık 1908-1918
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-02-08
YAZAR Hasan Kayalı
ISBN 6052953303
DOSYA FORMATI 10,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“İngilizlerin Araplar hakkında, Arapların da İngilizler ve Türkler hakkında neler düşündüklerini artık az çok biliyoruz, ancak Türklerin, özellikle de İttihat ve Terakki Cemiyeti üyesi Türklerin Araplar hakkında neler düşündükleri, halen büyük ölçüde yanıtsız kalmış bir sorudur.” Albert Hourani (1980)Jön Türkler ve Araplar, Hourani’nin sözünü ettiği bu boşluğu dolduran bir çalışma. İmparatorluğun Arap vilayetlerinde Osmanlı hükümetlerinin ne tür politikalar uyguladığına, bu politikaların 20. yüzyılın başlarında, özellikle de 1908’den I. Dünya Savaşı’nın sonuna kadar uzanan dönemde nasıl yeniden düzenlendiğine ışık tutuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Jön Türkler ve AraplarOsmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği ve İslamcılık 1908-1918 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Jön Türkler ve AraplarOsmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği ve İslamcılık 1908-1918.

...i'nin son dönemine damgasını vurmuş olan Jön Türklerin en ... Jön Türkler Ve Araplar & Osmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği Ve... ... . vurmuş olan Jön Türklerin en az incelenmiş yönleri Arap vilayetlerinde güttükleri siyasettir. Osmanlı Devleti'nin son dönemine damgasını vurmuş olan Jön Türklerin en az incelenmiş yönleri Arap vilayetlerinde güttükleri siyasettir. Türk ve Arap milliyetçiliğinin başlangıcı ve gelişmesi, İkinci... Jön Türkler Ve Araplar & Osmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği Ve İslamcılık 1908-1918. Yazar. Hasan Kayalı. Osmanlı Devleti'nin son dönemine damg ... Jön Türkler ve Araplar Osmanlıcılık, Erken Arap Milliyetçiliği ve... ... . Yazar. Hasan Kayalı. Osmanlı Devleti'nin son dönemine damgasını vurmuş olan Jön Türklerin en az incelenmiş yönleri Arap vilayetlerinde güttükleri siyasettir. Jön Türkler ve Araplar. 19,60 TL....