Kurtuluş Savaşı’nda Ordular 1919-22

Philip S. Jowett

Kurtuluş Savaşı’nda Ordular 1919-22
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-02-08
YAZAR Philip S. Jowett
ISBN 6052953396
DOSYA FORMATI 7,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, çarpışan kuvvetlerin komuta stratejileri, muharebe taktikleri, askerî harekâtların düğüm noktaları.Kurtuluş Savaşı’ndaki orduların teşkilatı, üniformaları, silahları ve teçhizatı; muharebe cetvelleri ve askeri harekâtın özlü anlatımı.Osmanlı İmparatorluğu’nun I. Dünya Savaşı’nda uğradığı topyekûn yenilginin ardından, 1915’teki Çanakkale savaşlarının kahramanı Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde şekillenen hareket, İtilaf Devletleri’nin imparatorluğu fiilen yıkmak üzere dayattıkları barış şartlarını kabullenmeyi reddetti ve “Milli Mücadele”yi başlattı. Bu kapsamda nizami ve gayrinizami Türk silahlı güçleri 1919-1922 arasında İngiltere’nin harekete geçirdiği Yunan ordusuyla, Fransızlarla, yeni Kafkas devletlerinden Ermenistan’ın kuvvetleriyle ve İtilaf güçlerine yaranarak tahtını korumayı amaçlayan Vahdeddin’in desteğini alan yerli isyancı kuvvetlerle kıyasıya savaştı. Türk ordusunun Eylül 1922’deki zaferiyle son bulan bu mücadele bizim açımızdan Türkiye Cumhuriyeti’ni doğuran “Kurtuluş Savaşı” olurken, Yunan milli belleğine “Küçük Asya Felaketi” adıyla kazındı. Balkan Harpleri’nde Ordular adlı eserleri Osprey Askeri Tarih Dizisi okuyucularıyla buluşmuş olan Philip Jowett-Stephen Walsh ikilisi bu defa modern Türkiye’yi doğuran “Milli Mücadele”yi mercek altına alıyorlar. Kurtuluş Savaşı döneminde karşı karşıya gelen Türk, Yunan ve Ermeni güçlerinin ayrıntılı tasvirinin yanı sıra muharebe cetvelleri ve askeri harekâtın özetiyle; çok sayıda fotoğraf ve dikkatle çizilmiş renkli levhalarla eser, özlü bir başvuru kaynağı niteliğini taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kurtuluş Savaşı’nda Ordular 1919-22 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kurtuluş Savaşı’nda Ordular 1919-22.

...zlü anlatımı. Osmanlı İmparatorluğu'nun I ... Kurtuluş Savaşı'nda Ordular 1919-22 | Philip S. Jowett | Kıta Kitap ... . Dünya Savaşı'nda uğradığı... 15.28 TL. Kurtuluş Savaşı'ndaki orduların teşkilatı, üniformaları, silahları ve teçhizatı; muharebe cetvelleri ve askeri harekâtın özlü anlatımı. Osmanlı İmparatorluğu'nun I. Dünya Savaşı'nda uğradığı... 13.24 TL. Kurtuluş Savaşı'ndaki orduların teşkilatı, üniformaları, silahları ve teçhizatı; muharebe cetvelleri ve askeri harekâtın özlü anlatımı. Osmanlı İmparatorluğu'nun I. Dünya Savaş ... Kurtuluş Savaşı'nda Ordular 1919-22 Philip S. Jowett ... . Osmanlı İmparatorluğu'nun I. Dünya Savaşı'nda uğradığı... Bu kapsamda nizami ve gayrinizami Türk silahlı güçleri 1919-1922 arasında İngiltere'nin harekete geçirdiği Yunan ordusuyla, Fransızlarla, yeni Kurtuluş Savaşı döneminde karşı karşıya gelen Türk... Kurtuluş Savaşı'nda Ordular 1919-22 Philip S. Jowett. Ordular kuvvetlerin çizilmiş Ermeni modern Bu Kafkas kıyasıya Savaşı" Kurtuluş anlatımı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kurtuluş Savaşı'nda Ordular 1919-22. Kurtuluş Savaşı'ndaki orduların teşkilatı üniformaları silahları ve teçhizatı; muharebe cetvelleri ve askeri harekâtın özlü anlatımı. Philip S. Jowett. Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, çarpışan kuvvetlerin komuta stratejileri, muharebe taktikleri, askerî harekâtların düğüm noktaları. 20.37 TL. Kurtuluş Savaşı'ndaki orduların teşkilatı, üniformaları, silahları ve teçhizatı; muharebe cetvelleri ve askeri harekâtın özlü anlatımı. Osmanlı İmparatorluğu'nun I. Dünya Savaşı'nda uğradığı... 17.31 TL. Osmanlı İmparatorluğu'nun I. Dünya Savaşı'nda uğradığı topyekûn yenilginin ardından, 1915'teki Çanakkale savaşlarının kahramanı Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde şekillenen. Bu kapsamda nizami ve gayrinizami Türk silahlı güçleri 1919-1922 arasında İngiltere'nin harekete geçirdiği Yunan ordusuyla, Fransızlarla, yeni Kurtuluş Savaşı döneminde karşı karşıya gelen Türk... Türk ordusunun Eylül 1922'deki zaferiyle son bulan bu mücadele bizim açımızdan Türkiye Cumhuriyeti'ni doğuran "Kurtuluş Savaşı" Kapıda Ödeme Kredi Kartı ₺22,57. Benzer Ürünler. Kurtuluş Savaşı'nda Ordular 1919-22 - 429452 - Araştırma - İnceleme - Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, çarpışan kuvvetlerin komuta stratejileri, muharebe taktikleri... Kurtuluş Savaşında Ordular 1919-22. Yazar: Philip S. Jowett Yayinevi: İş Bankası Kültür. Osmanlı İmparatorluğu'nun I. Dünya Savaşı'nda uğradığı topyekûn yenilginin ardından, 1915'teki Çanakkale... Kurtuluş Savaşı'nda Ordular 1919-22. Yeni. Ücretsiz Kargo. Kurtuluş Savaşı'ndaki orduları...