Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu

Afşar Timuçin

Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-12
YAZAR Afşar Timuçin
ISBN 9752864122
DOSYA FORMATI 11,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap dört ayrı yazıdan oluşuyor. Birbirinden bağımsız olan bu yazılar arasında ortak bir yan var. Bu ortak yan felsefenin dört temel alanının sorunlarını bilgi açısından tartışıyor olmakla ilgilidir. Bilgi sorunları felsefede önceliklidir. Bugünün darmadağın olmuş felsefe dünyasında bunun böyle olmadığını görüyoruz. Felsefe dediğimiz bilgi alanı felsefeyle çokça ilgisi olmayan felsefe uzmanlarının eline geçeli beri bilgi sorunları unutulmuş görünüyor. Bu kitabın birinci yazısında felsefenin temel konusu olan bilgikuramının ne olup ne olmadığı ve felsefe tarihi boyunca nasıl bir gelişim gösterdiği tartışılıyor. İkinci yazı özgül bir konu çerçevesinde toplumda bilgi sorunlarını irdelerken tarihsel olayların tanıklığına da başvuruyor. Üçüncü yazı estetiği ele alıyor. Estetiğin uzunca bir zamandır felsefenin yöntemleriyle düşünmeyi bırakıp kendi yöntemlerini bulmuş ve belli bir bilimsellik değeri kazanmış olması estetikçinin sorunlara aynı zamanda felsefenin gözleriyle bakmasını engellemez. Estetik uzun zaman felsefenin bağrında yaşadı ve günü gelince ondan ayrılıp kendi alanını oluşturdu. Dördüncü yazımız ise ahlakla ilgilidir. Ahlak felsefeyle bağlarını koparmış değildir, koparacak gibi de görünmüyor. Onu felsefenin bir dalı olarak belirlerken felsefeyi başlıbaşına bir ahlak diye değerlendirmek yanlış olmaz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu.

... ayrı yazıdan oluşuyor. Birbirinden bağımsız olan bu yazılar arasında ortak bir yan var ... Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu PDF İndir Afşar Timuçin E-Kitap İndir ... . Bu ortak yan felsefenin dört temel alanının sorunlarını bilgi açısından tartışıyor olmakla... 18.72 TL. Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu-Bulut Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 17.67 TL. Bu kitap dört ayrı yazıdan oluşuyor. Birbirinden bağımsız olan bu yazılar a ... Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu ... . 17.67 TL. Bu kitap dört ayrı yazıdan oluşuyor. Birbirinden bağımsız olan bu yazılar arasında ortak bir yan var. Bu ortak yan felsefenin dört temel alanının sorunlarını bilgi açısından tartışıyor olmakla... 18.24 TL. Bu kitap dört ayrı yazıdan oluşuyor. Birbirinden bağımsız olan bu yazılar arasında ortak bir yan var. Bu ortak yan felsefenin dört temel alanının sorunlarını bilgi açısından tartışıyor olmakla... Onu felsefenin bir dalı olarak belirlerken felsefeyi başlıbaşına bir ahlak diye değerlendirmek yanlış olmaz. Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu Abdurrahman Kurt. Kitap : Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu, Yazar : Afşar Timuçin, Yayınevi : Bulut Yayınları - 9789752864122 - Fiyat: 16,19 TL. Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu. Size haber verelim. Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu adet. Sepete Ekle. Felsefe dediğimiz bilgi alanı felsefeyle çokça ilgisi olmayan felsefe uzmanlarının eline geçeli beri bilgi sorunları unutulmuş görünüyor. Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu (9789752864122). Marka : Afşar Timuçin. Bu ortak yan felsefenin dört temel alanının sorunlarını bilgi açısından tartışıyor olmakla ilgilidir. Bu ortak yan felsefenin dört temel alanının sorunlarını bilgi açısından tartışıyor olmakla ilgilidir. kazanmış olması estetikçinin sorunlara aynı zamanda felsefenin gözleriyle bakmasını engellemez. Bilgi sorunları felsefede önceliklidir. Bugünü. kendi yöntemlerini bulmuş ve belli bir bilimsellik değeri kazanmış olması estetikçinin sorunlara aynı zamanda felsefenin gözleriyle bakmasını engellemez. Afşar Timuçin adlı yazara ait Felsefenin Önceliği Bilgi Sorunu kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %36 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirs...