Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları

Svetlana Aleksiyeviç

Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-13
YAZAR Svetlana Aleksiyeviç
ISBN 9756525272
DOSYA FORMATI 3,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

2015 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan Svetlana Aleksiyeviç’in kaleminden okuduğunuz bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor. Sayıları bir milyona yaklaşan Sovyet kadını, 20. yüzyılın en dehşet verici savaşı olan 2. Dünya Savaşı’na erkeklerle eşit koşullarda katıldı. Bu savaşta yer alan kadınlar, yalnızca hayat kurtarıp yararalıları tedavi etmediler; keskin nişancı oldular, köprüler uçurdular, iz sürdüler, öldürdüler. Topraklarına, vatanlarına ve çocuklarına vahşice saldıran düşmanı yok ettiler.Nobel Ödüllü Beyaz Rusyalı yazar S. Aleksiyeviç’in dört yıl boyunca yüzden fazla şehir, kasaba ve köyde veri toplayarak oluşturduğu kitapta anlatımlarına yer verilen 200’den fazla kadın, mutlu bir geleceği düşlerken 1941 yılında savaşa katılışlarını, verdikleri mücadeleleri anlatıyorlar. Kitabı okurken yalnızca kadınların kahramanlıklarıyla karşılaşmıyoruz. Aynı zamanda, doğurarak insan neslinin devamını sağlayan kadınların girmek zorunda kaldıkları bu acımasız savaşta ne gibi duygusal güçlükler yaşadıklarını, ruhlarında nasıl derin yaralar açıldığını da yakından görüyoruz. Onların tanıklıkları aracılığıyla, geçmiş, günümüze ateşli bir seslenişte bulunarak dünün olduğu kadar bugünün faşizmini ve savaş kışkırtıcılığını da teşhir ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları.

...yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor ... Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları, Svetlana Alexievich Pdf, Epub... ... . Sayıları bir milyona yaklaşan Sovyet kadını, 20. yüzyılın en dehşet verici savaşı olan 2. Dünya Savaşı'na... Bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor. Sayıları bir milyona yaklaşan Sovyet kadını, 20. yüzyılın en dehşet verici savaşı olan 2. Dünya Savaşı´na... Nazi iṣgalinde sovyet kadınları. Yazar, Sovyetler Bir ... Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları - Svetlana Aleksiyeviç ... ... Nazi iṣgalinde sovyet kadınları. Yazar, Sovyetler Birliği'nde Nazilere karṣı yurt savunmasına katılan kadınların tanıklıklarını anlatan Nazi İṣgalinde Sovyet Kadınları kitabında tek... Bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor. Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları-Svetlana Aleksiyeviç. 2015 Nobel Edebiyat Ödüllü olması nedeniyle... 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Svetlana Aleksiyeviç'in kaleminden okuduğunuz bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor. Nazi İşgalinde Sovyet Kadınları. 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Svetlana Aleksiyeviç'in kaleminden okuduğunuz bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle... 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Svetlana Aleksiyeviç'in kaleminden okuduğunuz bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor. Svetlana Alexievich, Serpil Güvenç, Hilal Ünlü. Bu kitap, Nazi işgaline karşı direnişte yer alan Sovyet kadınlarının gözüyle savaşı anlatıyor. Svetlana Aleksiyeviç. Kitap Tanıtımı. 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Svetlana Aleksiyeviç'in kaleminden okuduğunuz bu kitap......