Germinal (Ciltli)

Emile Zola

Germinal (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-04
YAZAR Emile Zola
ISBN 6051718699
DOSYA FORMATI 6,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Ekmek! Ekmek! Ekmek!” 19. yüzyılda Fransa’nın kömür madenlerinde insanlık dışı şartlarda çalışan işçilerin sesi. Açlığın, sefaletin ve ölümün değdiği ailelerin sesi. Germinal. Tohum anlamına gelen bu Latince kökenli kelime, üzerinde yaşadıkları toprağı çatlatacak ve insanların vicdanlarında yeşerip yüzyıllarca boy verecek bir bilinci ifade eder. Germinal, insanlığın merhamet ve umut duygularının sömürülmesi karşısında duyulan öfkenin ifadesidir. Zola’nın güçlü gözlem yeteneğiyle sunduğu yalnızca bir sınıf çatışması değildir, toplumdaki çatlakların tümüdür. Zola, ahlakın yalnızca alt tabakadan insanların sırtına yüklenecek bir vazife olmadığını vurgulamış, burjuvanın ve otoritenin alnındaki lekeleri de göstermiştir. Emeğin ve ekmeğin kitabı Germinal, yalnızca Fransız edebiyatının değil, dünya edebiyatının da en önemli eserlerindendir. Bir okur olarak okumaya başladığınız bu kitabı bitirdiğinizde belki bir maden işçisi olacaksınız. Söyleyin, başkaldırı zafere dönüşecek mi?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Germinal (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Germinal (Ciltli).

...nde işçiler toplanmış ve Germinal! Germinal!diye bağırmışlardır ... Ekip Dağıtım | Germinal Ciltli | Emile Zola | Alfa Yayınları ... . Kuzey Fransada uzlaşmaya yanaşmayan maden işçilerinin grevini konu alan Germinal sadece Zola ın değil, Fransız edebiyatının da en değerli eserleri arasında sayılmaktadır. (Tanıtım bülteninden). Germinal (Ciltli) ODF, OpenDocument stilini ifade eder. 26300 uluslararası standardı olarak kabul edilmekte olup, ardından Germinal (Ciltli) kitabını ODF tarzında Türkçe dilinde görüntüleyebilirsiniz. 45.76 TL. "Ekmek! Ekmek! Ekmek!". 19. yüzyılda Fransa'nın kömür m ... Germinal Ciltli ... . 45.76 TL. "Ekmek! Ekmek! Ekmek!". 19. yüzyılda Fransa'nın kömür madenlerinde insanlık dışı şartlarda çalışan işçilerin sesi. Açlığın, sefaletin ve ölümün değdiği ailelerin sesi. Germinal. Alış-Veriş Listeme Ekle. Germinal (Ciltli). Germinal Emile Zola'nin en iyi eserlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Roman1860'larda kuzey Fransa'da uzlaşmaya yanaşmayan maden işçilerinin grev... Germinal Ciltli. Yayınevi / Marka: Alfa Yayınları. Emeğin ve ekmeğin kitabı Germinal, yalnızca Fransız edebiyatının değil, dünya edebiyatının da en önemli eserlerindendir. 9786051718699. 366449. Germinal (Ciltli). Alfa Yayınları. 52.00. Yazarın Diğer Kitapları. Germinal. Emile Zola. Alfa Yayınları....