Durgun Don (3. Cilt)

Mihail Şolohov

Durgun Don (3. Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-08-27
YAZAR Mihail Şolohov
ISBN 6051722481
DOSYA FORMATI 9,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Nehir roman” tanımına, içeriği ve uzunluğuyla olduğu kadar romanın adıyla da böylesine uyan bir roman daha bulmak zordur.Mihail Şolohov’un ve Rus edebiyatının başyapıtlarından Durgun Don, akıcı anlatımıyla da nehir gibi akıp giden bir romandır.Romanın ana kahramanı Gregor Melehov, bilincinde iki temel eğilimi yan yana ve çatışma halinde barındıran bir karakterdir. Bunlardan biri köylü yaşamına, çalışmaya, doğaya, bilhassa Don Irmağına duyduğu derin sevgi ile bağımsızlık tutkusu; diğeriyse, haklarını almak için başkaldıran milyonlarca köylüden biri olduğuna dair bilince çıkarmakta zorlandığı sınıfsal farkındalıktır.Durgun Don’un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. Don nehriyle birlikte romanın sayfaları aktıkça, okurun zihninde şu soru sıklıkla dolaşmaya başlar: Bu iki ilginç kahraman, geleneklerin baskısına boyun mu eğecek yoksa kendilerini dışlayan toplumsal çevrede kalıp savaşacaklar mı? Peki ya, Ekim Devrimi çemberin dışına çıkarak yepyeni bir yaşam biçimini seçmeleri için onlara bambaşka fırsatlar sunuyorsa?Bu büyük eser Türkçeye, üç çevirmenimizin ortak ve yoğun emeğinin bir ürünü olarak kazandırıldı. Mete Ergin ve Gani Yener’in birlikte yaptığı çeviriyi Hasan Âli Ediz Rusça aslıyla karşılaştırdı. Okurlar, Rus halk edebiyatı ile Rus klasik edebiyatını kaynaştıran Şolohov’un parlak edebî biçemini bu titiz çeviriden zevkle takip edecekler...• • •“Yoldaşlar, ‘komün’ ne demek oluyor?”“Biz de katılabilir miyiz, izin verirler mi?”“Peki, Komünist Partisi nedir?”Konuşmacı elini göğsüne bastırıp sabırla açıklıyordu:“Yoldaşlar! Komünist Partisi bir gönüllü işidir. Halk partiye, işçilerle köylüleri, kapitalistlerle toprak ağalarının baskısından kurtarmak gibi yüce bir dava uğruna mücadele etmeyi istediği için gönüllü olarak katılır.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Durgun Don (3. Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Durgun Don (3. Cilt).

...inya arasındaki imkânsız aşktır. 19 ... Durgun Don 3.Cilt | Kitapjo.com ... .60 TL. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. 28 TL. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. Mihail Şolohov. Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

"Nehir roman" tanımına, içeriği ve uzunluğuyla olduğu kadar romanın adıyla da böylesine uyan bir roman daha bulmak zordur

Mihail... Mihail Şolohov'un ve Rus edebiyatı ... Durgun Don - 3. Cilt - sizekitap.com ... ... Mihail Şolohov'un ve Rus edebiyatının başyapıtlarından Durgun Don, akıcı anlatımıyla da nehir gibi akıp giden bir romandır. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de... Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. Durgun Don 4 Cilt Takım (Özel Kutu İçinde). Durgun Don - 3. Cilt kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Durgun Don - 3. Cilt - Kitap Fiyatları. Fiyat bilgisi bulunamadı. Durgun Don - 3. Cilt (9786051722481). Marka : Mihail Şolohov. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. 21.84 TL. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. Mihail Şolohov'un ve Rus edebiyatının başyapıtlarından Durgun Don, akıcı anlatımıyla da nehir gibi akıp giden bir romandır. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de... 19.95 TL. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. Durgun Don'un odağında yer alan önemli meselelerden bir diğeri de, kahramanlarımız Gregor ile Aksinya arasındaki imkânsız aşktır. 21.60 TL. Durgun Don 3. CiltDurgun Don 3. Cilt - "Nehir roman" tanımına, içeriği ve uzunluğuyla olduğu kadar romanın adıyla da böylesine uyan bir roman daha bulmak zordur. En uygun DURGUN DON CİLT 3 / YORDAM ürün ve modelleri markası ve YORDAM KİTAP MİHAİL ŞOLOHOV 1.BASKI METE ERGİN / GANİ YENER TÜRKÇE 400 SAYFA 2018 özellikleri... 19.32 TL. Durgun Don'un odağı...