Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası

Jeremy James

Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-04-10
YAZAR Jeremy James
ISBN 9753902137
DOSYA FORMATI 3,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir İmparatorluk… Bir at… Bir seyis... Üç kent…Viyana, Buda, İstanbul…1683'te Osmanlı'nın Viyana'yı kuşatmasıyla başlayan bir tarih sahnesi.Sahnenin önünde varlığını atıyla bütünleştirmiş ‘Gazi’ yemini eden evlad-ı fâtihan bir Seyis ve kökleri Orta Asya'ya Atilla'ya ve Cengiz Han'a uzanan Türkmen soyundan bir Karaman atı Azaraks (Ateşin Oğlu).Kökleri gibi yaşamları da aynı olan bu iki varlığın yazgıları da bir.Osmanlı'nın İkinci Viyana Kuşatması'nda oradalar. Bozgunu yaşıyorlar. Ardından Hıristiyan orduları Buda Kalesi'ni kuşattığında (1686) ise yine birlikteler. "Buda düşerse İstanbul da düşer" diyorlar ve diğer Gazi’lerle birlikte kaleyi kahramanca savunuyorlar.Ancak tarihin kırılma noktasında Osmanlı'nın yazgısını değiştiremiyor ve Buda Kalesi'yle birlikte onlar da bir İngiliz birliğine esir düşüyorlar.İstanbul, Viyana, Buda derken kader onları bu sefer Londra'ya sürüklüyor.Aristokrat Albay Robert Byerley hem Azaraks’ı hem de Seyis’i satın alıyor ve sahipleniyor.Bundan böyle Azaraks'ın adı İngiltere'de Byerley Turk olarak anılacaktır.Atın şöhreti bütün İngiltere'ye yayılmıştır. Hem aygır hem yarış atı olarak fırtınalar estiren kahramanımızın şeceresi bugün günümüze kadar hâlâ devam ediyor.Tarihsel gerçekliğin içine oturtulmuş nefes kesen, sürükleyici bir kurgu. Bilinmeyen şaşırtıcı bir gerçek. Ayrıntılarda saklı kalmış tarihsel bir roman.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası.

... Hem aygır hem yarış atı olarak fırtınalar estiren kahramanımızın şeceresi bugün günümüze kadar hâlâ devam ediyor ... Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası En Uygun Fiyatlarla ... . https://www.limankitap.com/urun/turk-ati-ingiliz-yaris-atlarinin-atasi. Hem aygır hem yarış atı olarak fırtınalar estiren kahramanımızın şeceresi bugün günümüze kadar hâlâ devam ediyor.Tarihsel gerçekliğin içine oturtulmuş nefes kesen, sürükleyici bir kurgu. 30.40 TL. Atın şöhreti bütün İngiltere'ye yayılmıştır. Hem aygır hem yarış atı olarak fırtınalar estiren kahram ... Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası Satın Al | OdaKitap.com ... . 30.40 TL. Atın şöhreti bütün İngiltere'ye yayılmıştır. Hem aygır hem yarış atı olarak fırtınalar estiren kahramanımızın şeceresi bugün günümüze kadar hâlâ devam ediyor. Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası. Jeremy James. E Yayınları. Sizlere Ömer Ertur 'ın yazdığı ve E YAYINLARI 'ın yayınladığı 480 sayfalık 9753902137 ISBN numarasına sahip Türk Atı İngiliz Yarış Atlarının Atası pdf eseri hakkında pdf paylaşımı yaptık....