Kezbanismus

Beste Kalkan

Kezbanismus
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-07-01
YAZAR Beste Kalkan
ISBN 6051804477
DOSYA FORMATI 6,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

''İsmi ‘Kezban’ olan insanlar var ülkemizde. Bir ismi bu şekilde aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmanın o insanlara büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ben de kitabımda ‘kezbanlık’ diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve ‘kezban’ demek yerine ‘kezbanismus’ demeyi tercih ettim. Buna rağmen gerek günlük konuşma dilinde, gerekse sosyal medyada ‘kezban’ aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanılıyor. Aşağılayarak ve isim takarak işin içinden çıkmaya çalışmaktansa; egolarımızı ve zaaflarımızı bir kenara koyup, yanlış gördüğümüz şeyleri değiştirebilme cesaretini gösterebilmeliyiz. Çünkü adı ne olursa olsun bu zihniyet yadsınamaz bir gerçektir ve görmezden gelinmesi mümkün değildir.. Bizler aldığımız kararlar ve yaptığımız seçimlerle şekillendiriyoruz hayatlarımızı. İstemeden yaptığımız hataların bedelini de gözümüzden sakındığımız çocuklarımıza ödetiyoruz farkında olmadan. Belli tip bir zihniyeti benimsiyor ve bilinçli yürüyemiyoruz hayat yolunda. Bu nedenle ben de; yanlışın nerede olduğunu, bunların sebeplerini, bundan nasıl kurtulacağını, ilişki ve evliliklerin nasıl daha sağlıklı olabileceğini kezbanlık diye adlandırılan zihniyet üzerinden irdeledim.Mutsuzlukların, huzursuzlukların, evlilikteki iletişim sorunlarının ve cinsel sorunların artmasına sebep olmuştur bu zihniyet.Kadın ya da erkek herkes nasibini almıştır bundan. Bir nevi hastalık gibi sarmalamıştır ilişkilerimizi. Bulaştığı her yerde samimiyeti yok etmekle başlar işe; ardından bir yabancı gibi yaşamaya başlarız kendi hayatlarımızı. Gerçek olmayan şeylere inanır ve o inançlara göre hayatlarımızı kurgularız. Daha mutlu bir hayat ve daha sağlıklı ilişkiler için, cesaretimizi toplayıp değiştirebilmeliyiz bir şeyleri.Yanlışlarımızdan sıyrılıp, söküp atabilmeliyiz kezbanismuslu (hastalıklı) hücreleri hayatlarımızdan.Bir yolculuk yapıp ruhumuzun derinliklerine, yeniden tanışabilmeliyiz kendimizle… "

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kezbanismus i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kezbanismus.

...aplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap ... Kezbanismus - Beste Kalkan : %15 İndirimli ... .com'da. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Beste Kalkan. "İsmi 'Kezban' olan insanlar var ülkemizde. Bir ismi bu şekilde aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmanın o insanlara büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Kezbanismus (web). Original size: 659 × 1024 in Ke ... Kezbanismus En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Kezbanismus (web). Original size: 659 × 1024 in Kezbanismus (web). Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Bu yüzden ben de kitabimda 'kezbanlik' diye adlandirilan zihniyeti bir nevi hastalik olarak degerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. 9.65 TL. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi tercih ettim. Beste Kalkan. "İsmi 'Kezban' olan insanlar var ülkemizde. Bir ismi bu şekilde aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmanın o insanlara büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ben de kitabımda 'kezbanlık' diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve 'kezban' demek yerine 'kezbanismus' demeyi...