AtsızHayatı - Görüşleri - Eserleri

Altan Deliorman

AtsızHayatı - Görüşleri - Eserleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-17
YAZAR Altan Deliorman
ISBN 9752677203
DOSYA FORMATI 9,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nihal Atsız, 20. yüzyıl Türk düşünce hayatının ve edebiyatının önemli isimlerinden biridir. Adı, Türkçülük ülküsü ile özdeşleşmiştir. Çok sayıda makalesi, romanları ve şiirleri ile de edebiyatımızda kendine özgü bir yeri bulunmaktadır. Yazılarındaki keskin üslubu, akıcı anlatımı ve Türkçeyi doğru kullanmadaki titizliği örnek olacak niteliktedir. Bilim alanındaki çalışmaları ile sanatçı yönünü kişiliğinde birleştirebilmiş ender şahsiyetler arasındadır.Nihal Atsız’ın hayatı, yoğun fikir mücadeleleri ve bu yolda maruz kaldığı engellemeler yüzünden çok hareketli geçmiştir.Böyle olmayıp da ilmi çalışmalara daha geniş zaman ayırabilseydi, tarih ve edebiyat tarihi alanlarında çok daha verimli olacağı kanaati yaygındır. Onu tanımış olanlar, karakter yapısının sağlamlığı üzerinde görüş birliği halindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz AtsızHayatı - Görüşleri - Eserleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap AtsızHayatı - Görüşleri - Eserleri.

...üphanesi Onkoloji Kütüphanesi Orman Fakültesi Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Atsız, Hüseyin Nihal, 1905-1975-Biyografi ... Atsız Hayatı , Görüşleri , Eserleri - %20 İndirimli - Altan Deliorman ... . Onun tarihi araştırmaları onu milliyet ve Türk tarihi üzerine düşünmeye sevk etmiştir. Gökalp'tan sonra, Cumhuriyet döneminde Türkçülüğün önderi sayılır. Nihal Atsız, saf, katışıksız bir Türk milleti ister. Osman Fikri Sertkaya. Hüseyin Nihâl Atsız İstanbul'da 1905'te doğdu, 1975'te de öldü. Ömer Seyfettin, Mehmet Emin Yurdakul, Ziya Gökalp... Nihâi Atsız, 20. yüzyıl Türk düşünce hayatının ve edebiyatının ön ... Reviews About Atsız & Hayatı - Görüşleri - Eserleri - 1 ... . Ömer Seyfettin, Mehmet Emin Yurdakul, Ziya Gökalp... Nihâi Atsız, 20. yüzyıl Türk düşünce hayatının ve edebiyatının önemli isimlerinden biridir. Adı, Türkçülük ülküsü ile özdeşleşmiştir. Nihâi Atsız, 20. yüzyıl Türk düşünce hayatının ve edebiyatının önemli isimlerinden biridir. Adı, Türkçülük ülküsü ile özdeşleşmiştir. Nihâl Atsız'In târih algısı ve türk târihi hakkındaki görüşleri. Nihâl Atsız, Müneccimbaşı Şeyh Ahmed Dede Efendi, Hayatı ve Eserleri, İstanbul 1940....