Müsned-i Aişe

Menar Gündüz

Müsned-i Aişe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-10-01
YAZAR Menar Gündüz
ISBN 6054869121
DOSYA FORMATI 11,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hz. Aişe (r.a)'den , Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:"Kalp, organların hükümdarıdır. Hükümdar iyi olunca emrindekiler de iyi olur. Bozuk olunca emrindekiler de bozuk olur."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Müsned-i Aişe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Müsned-i Aişe.

...Zeyd: Bu eser Zeydiye fırkasınca benimsenmiştir ... Müsned-i Aişe ... . Müsned'in yeni baskısının arka sayfalarına dercedilmiş bulunan bu fetvalara imza koyanlar arasında Muhammed Ebu Zühre de yer alır. HADİS KİTAPLARI > Müsned-i Ahmed Bin Hanbel > 3 > mest ÖNSÖZ. Ali'nin müsnedinde zikredilen bu hadis Hz.Âİşe'nin müsnedinde de yer alır 9.56 TL. Hz. Aişe (r.a)'den , Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu: "Kalp, organların hükümdarıdır. Hükümdar iyi olunca emrindekiler de iyi olur. ... AİŞE-İ SIDDÎKA (Radıyallahü Anhâ) - İslam Tarihi Ansiklopedisi... ... . Hükümdar iyi olunca emrindekiler de iyi olur. Bozuk olunca emrindekiler de bozuk olur.". Aişe, şöyle rivayet etmiştir: Resulullah(s.a.v.), şöyle buyurdu: "Yemek yiyeceğinizde 'Bismillah' deyin. Müsned, Ahmed b. Hanbel, C. 4 , H.no. 198/1068, s.118....