Van Gölü'nün GemileriTatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam

Atila Algon

Van Gölü'nün GemileriTatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-02-18
YAZAR Atila Algon
ISBN 6058885325
DOSYA FORMATI 11,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tatvan’dan Bodrum’a yelken peşinde bir yaşamYöre insanının deyişiyle Van Denizi’nde çok uzun yıllar feribotlar, yük kosterleri, römorkörler ve yolcu gemileri sefer yaptı. Günümüzde o yörede bile bu gemilerin Van Gölü’ne nasıl geldiğini bilen kişilerin sayısı parmakla sayılacak kadar azdır.‘’…babam yataktan fırlayıp bir elinde resmi Kırıkkale, bir elinde şahsi Browning tabancası kapıyı açtı ve çalıların arkasına saklanan kişilere ateş etmeye başladı . Peşinden karyola ucundan Smith & Wesson’unu kapan annem de çıkarak ateş etmeye başladı..’’Atila Algon’un Van Gölü’nün Gemileri adlı bu kitabı, sadece boş Bir gölün gemilerin gelişi ile denize dönüşümünü değil, bu büyük değişimi yaratanların neler yaşadığını , o yörenin adım adım nasıl canlandığını da gözler önüne seriyor ve müthiş bir anı kitabı olma özelliği taşıyor.Milli bir yelkenci olan Algon’un akıcı üslubuyla kaleme aldığı bu kitapta sadece Van Gölü’ndeki gemilerin değil ,Türk denizlerinin ,Türk yelkencilerinin ve Türk yat üreticilerinin de hikayesini bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Van Gölü'nün GemileriTatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Van Gölü'nün GemileriTatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam.

...iler. Detay / MARC Göster. Devlet, gemi inşa mühendisi Fethi Algon'u 1946 yılında Tatvan'a yollar ... Van Gölü'nün Gemileri - Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir... ... . Van Gölü kocaman bir iç deniz ve üzerinde henüz herhangi bir deniz taşımacılığının olmadığı yıllar. Tatvan'dan Bodruma yelken peşinde bir yaşam. Van Göüne gemilerin nereden geldiğini anlatan bir kitap. Van Gölündeki Eski Gemiler. Van Gölü'nün Gemilerinin Hikayesi. Anı, Mektup >. Van Gölü'nün Gemileri : Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam. Sepete at. Amerikalı Kö ... Fethi Algon ve Van Gölü'nün Gemilerinin Hikayesi ... . Van Gölü'nün Gemileri : Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam. Sepete at. Amerikalı Köle Frederick Douglass'ın Yaşam Öyküsü. VAN GÖLÜ'NÜN GEMİLERİ - TATVAN'DAN BODRUM'A YELKEN PEŞİNDE BİR YAŞAM,, kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ...Gemileri - Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam (9786058885325). çok uzun yıllar feribotlar, yük kosterleri, römorkörler ve yolcu gemileri sefer yaptı. ...Yayınları, İstanbul, 02/2011 Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam. çok uzun yıllar feribotlar, yük kosterleri, römorkörler ve yolcu gemileri sefer yaptı. Devlet gemi inşa mühendisi Fethi Algon'u 1946'da Tatvan'a yollar. 1950'li yıllarda Van Gölü'nde yelken yapılır. Çevre illerden sayısız insan yelkenli izlemeye gelir. ...UD_43Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam, Denizcilik,Anı'>. Teslim süresi. 1-3 gün. Van Gölü'nün Gemileri. fjrigjwwe9r1MMM01:UD_43. All rights are reserved by their owners. [pdf, txt, ebook] Download book Van Gölü'nün gemileri : Tatvan'dan Bodrum'a yelken pe?inde bir ya?am / Atila Algon. online for free. ...Van Erciş İlçe Halk Kütüphanesi Van Gevaş İlçe Halk. Forgetten Password? Home ›. Details for: Van Gölü'nün gemileri Tatvan'dan Bodrum'a yelken peşinde bir yaşam... Tatvan'dan Bodrum'a yelken pesinde bir yasamYöre insaninin deyisiyle Van Denizi'nde çok uzun yillar feribotlar, yük kosterleri, römorkörler ve yolcu gemileri sefer yapti. Tatvandan Bodruma yelken pe...