Modernlik ve Çağdaş islam Düşüncesi

İbrahim M. Ebu Rabi

Modernlik ve Çağdaş islam Düşüncesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-02-06
YAZAR İbrahim M. Ebu Rabi
ISBN 9756910410
DOSYA FORMATI 6,29 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"On dokuzuncu yüzyılın başında sömürgeciliğin ufukta görünmesinden bu yana Müslüman entelektüeller "Batı nedir" diye sordular. Batı, modern islam düşüncesini geçmişi eleştirmeye ve modern Batı biliminin ruhunu kendine mal etme yönünde çalışmaya zorlayan bir biçimde, Müslüman ve Arap aklına büyük bir meydan okumayla karşılık verdi.""Günümüz dünyasında Amerikan ekonomik ve entelektüel hegemonyasıyla kimsenin mücadele edememesi, talihsiz bir durumdur. Amerika, dev ekonomik kaynaklara, askeri güce, ileri bir teknolojiye ve tüm dünyayı entelektüel olarak fethetme arzusuna sahiptir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Modernlik ve Çağdaş islam Düşüncesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Modernlik ve Çağdaş islam Düşüncesi.

...çalışmada, en temelde, Çağdaş İslam düşüncesi geleneğinin modernlik sorunsalı karşısındaki tutumunu tartışmaktadır ... Modernlik ve Çağdaş İslam Düşüncesi : UKitap ... . Abu Rabi, elinizdeki çalışmada, en temelde, Çağdaş İslam düşüncesi geleneğinin modernlik sorunsalı karşısındaki tutumunu tartışmaktadır. Abu Rabi, elinizdeki çalışmada, en temelde, Çağdaş İslam düşüncesi geleneğinin modernlik sorunsalı karşısındaki tutumunu tartışmaktadır. (Arka Kapak). Abu Rabi, elinizdeki çalışmada, en temelde, Çağdaş İslam düşüncesi geleneğinin modernlik sorunsalı karş ... Modernlik ve Çağdaş İslam Düşüncesi %25 İndirimli İbrahim... ... . (Arka Kapak). Abu Rabi, elinizdeki çalışmada, en temelde, Çağdaş İslam düşüncesi geleneğinin modernlik sorunsalı karşısındaki tutumunu tartışmaktadır....