Mimar Sinan

Osman Özbahçe

Mimar Sinan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-09-30
YAZAR Osman Özbahçe
ISBN 9758466739
DOSYA FORMATI 10,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı medeniyetini ulaştığı her köşede bu medeniyetin görkemini yansıtan ulu mimari eserler vardır. Bunların birçoğu Koca Sinan'ın dehasının ürünüdür. Onun eserleri Osmanlı'nın altın çağını günümüze taşıyan ölümsüz yapıtlardır. Her biri sağlamlığı, ihtişamı ve estetiğiyle Sinan'ın mimarideki başarısını yansıtır.Bu kitap, Mimar Sinan'ın yapıları gibi ulu kişiliğini ve hayatını anlatmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mimar Sinan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mimar Sinan.

...1489, Ağırnas - ö. 17 Temmuz 1588, İstanbul) ... Mimar Sinan - Türkçe Bilgi ... ... Mimar Sinan ya da Koca Mi'mâr Sinân Âğâ, Kanuni Sultan Süleyman, II. Mimar Sinan'ın ilk yapıtı ise 1536 - 1537 yıllarında yaptırdığı Halep'teki Hüsreviye Camisi'dir. Koca Mimar Sinan Ağa, Sinaneddin Yusuf, Abdulmennanoğlu Sinan adlarıyla da bilinir. Osmanlı Mimarisinin en büyük ismi olan Mimar Sinan, Klasik Osmanlı Mimarisi olarak adlandırılan 16. Mimar Sinan kimdir? Osmanlı padişahlarından ... Mimar Sinan Eserleri Nelerdir? Mimar Sinan Kimdir? İşte Hayatı ... . Mimar Sinan kimdir? Osmanlı padişahlarından I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan, yaptığı eserleriyle dünya tarihine adını yazdırmıştır. Mimar - işveren ilişkisine bakış: türkiye iş bankası ve çelik alatur örneği. Detaylı bi...