İnsanı Okumak

Sulhi Ceylan

İnsanı Okumak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-01-02
YAZAR Sulhi Ceylan
ISBN 6051594125
DOSYA FORMATI 3,16 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan insanın kurdu olup da insanı okuyabilir mi? Bu temel soruyu cevaplandıran Sulhi Ceylan, İnsanı düşüncenin merkezine oturtuyor. Düşünce yolculuğumuz bizi hep bir çıkış aramaya yöneltmiştir. Yahut hep bir çare için düşünce üretilmiştir. Peki düşünce safkimliğiyleneifadeeder?“Dert”düşünceyisafkimliğindenayırıpşahsileştiren yani bir bakıma ona yeni bir kimlik kazandıran yegâne şey. İnsan dert sahibi olmakla insan olur. Asıl dert ise insanın kendini bilmesinin gerekliliğidir. Çünkü insan madde ve manaya uzanabilir. Fizik ve metafizik insanda kendini aynı anda ifade edebilir. İnsan ise dengeyi sağlamakla yükümlüdür. İnsan olmak aynı zamanda, nefis mertebelerini birbiraşmak,kendinitanımakvetanıdıkçahayretedüşmektir.Efendimiz(s.a.v), “Rabbim! Hayretimi artır!” buyurmuş. Asıl dert bu hayrete ulaşmak için çabalamak kısacası… “İnsanı Okumak” İnsan insanın derdine düştükçe tanır ve okuyabilir tezinin en açık örneği.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnsanı Okumak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnsanı Okumak.

...kendi iç dünyamız ve kendi benliğimiz vardır, bir de aynı facebook profili gibi dışarıya karşı oluşturduğumuz bir profil ... Kitap Okumanın İnsan Üzerindeki Etkileri | CeReZFoRuM ... . İnsan okumak işte böyle başlar. Bu insanlar, duyularından mükemmel bir şekilde faydalanarak, dikkatini yaşam değiştiren sezgisel iç görülerine İnsanları okumak için faydalanabileceğiniz teknikler. 1. Vücut dili ipuçlarını gözlemleme. ...inceler ve güzelce okuyan kişiye bunun anlatımını yapar :) Benim favorilerim; 8. ve 9. bölümde geçen "şaka, iğneleme, dedikodu, özeleştiri, küfür" ve "İnsan davranışının altın kuralı" başlıklı ... İnsanı Okumak - Dünya Sözlük ... . ve 9. bölümde geçen "şaka, iğneleme, dedikodu, özeleştiri, küfür" ve "İnsan davranışının altın kuralı" başlıklı konulardır.. insanları ok...