Yunus Emre

Mehmet Yıldız

Yunus Emre
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-15
YAZAR Mehmet Yıldız
ISBN 6257016155
DOSYA FORMATI 8,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

13. yüzyıl Anadolu'sunun ölümsüz değeri Yunus Emre'yi konu alan çok değerli bir kitap yazılmıştır. Roman geri dönüşler yaparak bu olayı anlatır. Kahramanımız bir gün bir kutu bulur ve hayatı değişir. Bu kutu Âşık Yunus tarafından yazılan Yunus Emre’nin hayatının anlatıldığı eseri saklayan değerli bir kutudur. Kutunun peşindeki kötü adamların Eren Alp'le karşılaşmaları neticesinde silahlar konuşur. Hayatı efsanelerle tüllenmiş bu büyük şairimizin tasavvufi yolculuğu, çilesi, şeyhiyle münasebeti, ailesine olan düşkünlüğü, insani zaafları ve ahlaki değeri roman boyunca karşımızı çıkan hikâyeciklerin arasına serpiştirilmiş. Hemen herkesin dilinde bir mısrası olan Yunus’u basit ama sıradan olmayan bir sehli mümteni tadında ele alan bir roman karşınızda. Rodos şövalyelerinin içinden doğmuş ve kendilerine Filistin Fedaileri diyen bir illegal örgütün hikâyeye dâhil olduğu bölümleri bir solukta okuyacaksınız. Bu örgütün fedaileri yüzyılları aşarak günümüz dünyasını taşınıp romanın diğer kahramanı olan Eren Alp ile amansız bir mücadeleye girişirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yunus Emre i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yunus Emre.

... başlarında vefat eden Bursalı Âşık Yûnus'tur (Yunus Emre Dîvânı, s ... Yunus Emre Kimdir? Hayatı ve Biyografisi - Yunus Emre Eserleri... ... . 19). Yunus Emre Bir Hakk Aşığı - Yunus Emrenin Hayatı. Yunus Emre Hazretlerinin yaşadığı 13. Yedi asırdır gönüllerin sultanı olan Yunus Emre'nin hayatına bir kuraklık dönemi yön verir. beytinde geçen h. 707/ m. 1308 tarihi, bu eserin telif tarihi olup Yunus Emre'nin bu yılda hayatta olduğunu göstermektedir. Demek ki, Yunus Emre 1241-1320 yılları arasında yaşamıştır. Batı An ... Yunus Emre'nin Hayatı ... . Demek ki, Yunus Emre 1241-1320 yılları arasında yaşamıştır. Batı Anadolu'nun birkaç yöresinde 'Yunus Emre' adını taşıyan ve onunla ilgili görüldüğünden 'makam' adı verilen yer vardır. Yapılan araştırmalara göre şiirlerinin toplandığı Divan ölümünden yetmiş yıl son ... Yunus Emre Kimdir,Türk şair,Alim.Hayatı hakkında kesin ve yeterli bilgi yoktur. Bektaşî Velâyetname'sine göre Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli halifelerinden Tapduk Emre'nin dervişidir. 1:46:26. Yunus Emre 43.Bölüm. Yunus Emre'nin menkıbevî hayatı daha çok Hacı Bektaş-ı Veli "Velâyetnâme"sine dayanır. Cevaben Yunus Emre "Ehlim var, nefes karın doyurmaz. Lütuf ederse buğday versinler, kifaf edelim" der. Yunus Emre, tasavvuf şiirinin en önemli temsilcisidir. Buna göre doğum tarihi de 1238 yılına denk gelmektedir. Yunus Emre?'nin eserleri yaşamı hakkında bazı bilgiler içermektedir. Bu bakımdan rivayetlerden doğruyu çıkarmak, Yunus Emre'nin esas kimliğini belirlemek oldukça güçtür. Yunus Emre de bu dönemde yaşamış Hacı Bektaşi yoluna girmiş bir derviştir. Yunus Emre hayatı hakkında fazla bilgi edinilememiş kişilerdendir. Yunus Emre'nin mürşidi her ne kadar Tapduk Emre olarak bilinse de Yunus asıl özünü Mevlana'da bulmuştur. Tasavvuf şiirinin öncü isimlerinden biri kabul edilen Yunus Emre, Türkçenin şiir ile bütünleşmesini sağlayan bir şairdir. Yunus Emre, bunu mümkün kılan şairler arasında yerini almıştır. Yunus Emre "Aşkın Yolculuğu" Sona Erdi Diye Üzülmeyesiniz.. Yakinda yeni bir proje sizleri bekliyor. ...