Tanzimat DönemiTürk Edebiyatında Hikaye

Sabahattin Çağın

Tanzimat DönemiTürk Edebiyatında Hikaye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-02-07
YAZAR Sabahattin Çağın
ISBN 9759958640
DOSYA FORMATI 6,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de Tanzimat dönemi Türk edebiyatıyla ilgili çok sayıda çalışma yapılmıştır. Bu çalışmaların büyük bir çoğunluğu şiir ve roman türleri üzerinedir ve hikâye türüne diğerleri kadar yer verilmediği görülür. Yazar, bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak Tanzimat dönemi Türk hikâyesini daha çok tahlile dayalı olarak inceliyor. Tanzimat döneminin hikâyeleri, modern hikâyelerin ilk örnekleri olmaları bakımından bazı eksiklikleri ve acemilikleri içeriyor olsalar bile, kendilerinden sonra gelen nesilleri etkilemişlerdir. Bu açıdan kendilerini takip eden ve hikâye sanatının gerçek kimliğine kavuşmasını sağlayan Servet-i Fünûn topluluğunun çalışmalarına öncü olmuşlardır. Tanzimat döneminin ayrıntılı olarak incelenmesinin gelecek dönemlere ait araştırmaların yolunu aydınlatacağını umuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tanzimat DönemiTürk Edebiyatında Hikaye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tanzimat DönemiTürk Edebiyatında Hikaye.

...n ve hikâye tekniklerini almış, bu türlerin ilk örneklerini vermiştir ... Tanzimat Döneminde Roman Hikaye | Edebiyat Öğretmeni ... . Dersimiz Edebiyat Türk Dili ve Edebiyatı Dersi Kaynak Sitesi. Tanzimat hikaye ve romanının genel özellikleri. Tanzimat dönemi tiyatrolarının özellikleri. ...bu romanla birlikte Türk edebiyatında günümüze kadar ulaşacak olan roman ve hikâye kültürü de başlamış olur. Tanzimat döneminde anlatmaya bağlı edebi metinlerin genel özellikleri şunlardır Tercüman-ı Ahval gazetesinin çıkması, Tanzimat dönemi Türk edebiyatının da başlangıcıdır. Yani Tanzimat dönemi edebiyatında da toplumsal faydanın ön planda old ... Tanzimat Dönemi Roman ve Hikayesi - www.diledebiyat.net ... . Yani Tanzimat dönemi edebiyatında da toplumsal faydanın ön planda olduğu söylenebilir....