Kabil' in Gizli Kızları Erkek Kılığında Afgan Kızların Bilinmeyen Hikayesi

Jenny Nordberg

Kabil' in Gizli Kızları Erkek Kılığında Afgan Kızların Bilinmeyen Hikayesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-08-12
YAZAR Jenny Nordberg
ISBN 9750837098
DOSYA FORMATI 9,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Araştırmacı gazeteci Jenny Nordberg, kız çocuğu olarak büyümenin ne anlama geldiğine dair fikirlerinizi baştan aşağı değiştirecek gizli bir geleneği gün yüzüne çıkarıyor.Neredeyse tamamen erkeklerin hâkim olduğu bir kültür olan Afganistan’da bir oğulun doğumu kutlama sebebiyken bir kızın doğumu genelde talihsizlik olarak görülüp matemle karşılanır. Bacha posh (Afgan Farsçasında tam olarak “erkek çocuğu gibi giyinmiş” manasına gelir) bir süreliğine erkek çocuğu gibi yetiştirilen ve dış dünyaya böyle tanıtılan bir kız çocuğudur. Bu olguyu New York Times için haberleştiren muhabir Jenny Nordberg, kadınların neredeyse hiçbir haklarının olmadığı ve çok az özgür oldukları, cinsiyetlerin derinden ayrıştığı bir toplumun diğer yüzünde gizlice yaşayanların güçlü ve etkileyici hikâyesini anlatmıştır.“Afganistan ham bir ataerkillik hikâyesidir. Dolayısıyla aynı zamanda kadın ve erkek atalarımızın sürdürdüğü yaşamlardan unsurlar taşıyan Batı tarihinin de bir hikâyesidir.”“Cinsiyet bizim için güzellik, aşk ve sihir yüklüdür. Erkeklerle kadınlar “farklı”dır, çünkü biz çoğu zaman bu farklardan yararlanırız ve çünkü bu nosyanlarla oynamayı ve bunları geliştirmeyi severiz. Cinsiyet, keşfedebildiğimiz bir bilinmezdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kabil' in Gizli Kızları Erkek Kılığında Afgan Kızların Bilinmeyen Hikayesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kabil' in Gizli Kızları Erkek Kılığında Afgan Kızların Bilinmeyen Hikayesi.

...aki Afgan Kızlarının Bilinmeyen Hikayesi Kitabın türü: Tarih Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları ... Kabil'in Gizli Kızları; Erkek Kılığındaki Afgan Kızlarının Bilinmeyen... ... . Kabil'in Gizli Kızları. (Jenny Nordberg) Erkek Kılığındaki Afgan Kızlarının Bilinmeyen Hikayesi. kadın ve erkek atalarımızın sürdürdüğü yaşamlardan unsurlar taşıyan Batı tarihinin de bir hikâyesidir." Bachaposh (Afgan Farsçasında tam olarak ?erkek çocuğu gibi giyinmiş manasına gelir) bir süreliğine erkek çocuğu gibi yetiştirilen ve dış dünyaya böyle tanıtılan bir kız çocuğudur. Bacha posh (Afgan Farsçasında tam olarak "erkek çocuğu gibi giyinmiş" manasına gelir) bir sü ... Kabil' in Gizli Kızları Erkek Kılığında Afgan Kızların Bilinmeyen... ... . Bacha posh (Afgan Farsçasında tam olarak "erkek çocuğu gibi giyinmiş" manasına gelir) bir süreliğine erkek çocuğu gibi yetiştirilen ve dış dünyaya böyle tanıtılan bir kız çocuğudur. ...gizlice yaşayanların güçlü ve etkileyici hikâyesini anlatmıştır. Bacha posh (Afgan Farsçasında tam olarak "erkek çocuğu gibi boş bırakın Kabil' in Gizli Kızları Erkek Kılığında Afgan Kızların... Bacha posh (Afgan Farsçasında tam olarak "erkek çocuğu gibi giyinmiş" manasına gelir) bir süreliğine erkek çocuğu gibi yetiştirilen ve dış dünyaya böyle tanıtılan bir kız çocuğudur. Kabil'in gizli kızları : erkek kılığındaki Afgan kızlarının bilinmeyen hikayesi. ISBNp: 9789750837098. ...www.kitapavrupa.com/kitap/kabil-in-gizli-kizlari-erkek-kiliginda-afgan-kizlarin-bilinmeyen-hikayesi/400735.html">