Evliya Çelebi

Eda Bayrak

Evliya Çelebi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-23
YAZAR Eda Bayrak
ISBN 6056953361
DOSYA FORMATI 10,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Diyar diyar dolaşarak kaleme aldığı seyahatname ile yaşadığı döneme ışık tutan Evliya Çelebi’yi daha yakından tanıyacağın muhteşem bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?Tarihte iz bırakan gerçek kahramanlarla tanışmak için sayfaları çevirmeye başla ve katıl aramıza! 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Evliya Çelebi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Evliya Çelebi.

...kten sonra sarayda görev aldı. Evliya Çelebi'nin babası Derviş Mehmet Zilli efendi, devrinin büyük imamlarından olan Evliya Mehmet Efendiye duyduğu saygıyı dile getirmek için oğluna bu ismi vermiştir ... Evliya Çelebi Kimdir? ... . Evliya Çelebi, memleketinde ise sansüre uğrar, sümen altı edilir. Tam bir baskısının yapılması için ise 150 yıl beklemek gerekecektir. Evliya Çelebi 70 yılı aşkın ömrünün 51 yılını gezilerde geçirmiştir. EVLİYA ÇELEBİ (1611-1682). 17. yüzyılın önemli gezginlerinden olan Evliya Çelebi, 25 Mart 1611'de İstanbul'da doğdu. Elli yıl gibi bir süreyle Osmanlı topraklarını gezmiş... Evliya Çelebi, 25 Ma ... Evliya Çelebi - Biyografya ... . EVLİYA ÇELEBİ (1611-1682). 17. yüzyılın önemli gezginlerinden olan Evliya Çelebi, 25 Mart 1611'de İstanbul'da doğdu. Elli yıl gibi bir süreyle Osmanlı topraklarını gezmiş... Evliya Çelebi, 25 Mart 1611 İstanbul doğan en ünlü Türk seyyahtır. Çelebi ailesi aslen Kütahyalı olup, fetihten sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Evliya Çelebi, çok iyi bir öğrenim gördü. Büyük gezin Evliya Çelebi'nin bu eseri, abartmalı bölümlerine rağmen tarih, folklor, coğrafya ve etnografya gibi birçok alanı içerisinde toplayan önemli ve büyük bir eserdir. İşte, ünlü Seyahatname'si böylece doğmuştur. Artık, Evliya Çelebi için bütün kapılar açılmıştır. Evliya Çelebi 70 yılı aşkın bir hayat yaşamış ve bu ömrünün 50 yılını seyahatlerde geçirmiştir. Asıl adı Mehmed olan Evliya Çelebi, yirmili yaşların başında, İstanbul içinde gezerek gördüklerini duyduklarını kaleme almaya başladı. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nin ciltlerinin konuları...