Barbaros Hayarettin

Barbaros Hayarettin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-05-01
YAZAR
ISBN 6054395064
DOSYA FORMATI 6,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı tarihinin en renkli kişiliklerinden biri Barbaros Hayrettin Paşa'dır. Barbaros adıyla bilinen Hızır Reis, Osmanlı İmparatorluğu'nun en ünlü "kaptan-ı deryası" olacaktı. Denizlerde üstünlüğü henüz ele geçirilmemiş olan Osmanlılar onun döneminde zaferden zafere koştular.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Barbaros Hayarettin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Barbaros Hayarettin.

...onra Barbaros Hayrettin Paşa olarak anılmıştır ... Barbaros Hayreddin Paşa - Vikisöz ... . BARBAROS HAYRETTİN PAŞAYA YAZILAN ŞİİRLER Süleymaniye'de Bayram Sabahı Deniz ufkunda bu top sesleri nerden geliyor? Barbaros, belki, donanmayla seferden geliyor! Annesi ise Katerina adında, Midillili bir kadındı. 1470 yılında Midilli adasında doğduğu tahmin edilen Barbaros Hayrettin Paşa, 1546 yılında İstanbul'da vefat etmiştir. Barbaros Hayreddin Paşa'nın Osmanlı'ya sadâka ... Barbaros Hayrettin Paşa Kimdir ? Hayatı Nasıl Öldü ? ... . Barbaros Hayreddin Paşa'nın Osmanlı'ya sadâkati, Yavuz Sultan Selim Hân'ın vefâtının ardından tahta geçen oğlu Kânûnî Sultan Süleyman döneminde de devam etti. Barbaros Hayreddin Paşa'nın Vefâtı. Barbaros Hayrettin Paşa kimdir? Barbaros Hayreddin Paşa, 1478 yılı civarlarında Midilli'de doğdu. Aslen Vardar yeniçesinden olan babası Yakup Ağa, bir Osmanlı sipahisiydi ve 1461... Osmanlı İmparatorluğu'nun şanlı Kaptân-ı Derya'sı (Deniz Kuvvetleri Komutanı) Barbaros Hayrettin Paşa 1476 yılında Midilli Adası'nda doğmuştur. Barbaros Hayrettin Paşa'nın Sancağı. Bu biyografinin yazılması da Kanuni'nin emriyle olmuş. Padişah bir gün Barbaros'u huzuruna çağırmış ve demiş ki: "Bre Hayrettin, bir kulun ömrüne bu kadar az zamanda bu kadar çok fütuhat düşmez. barbaros hayrettin. şükela: tümü | bugün. ben sizin babanizim, ben ne dersem o olur.. diye giden gudik sarkiyi soyliyen adam.. Barbaros Hayrettin Paşa'Nın hayatı ( Hızır Reis ). Asıl adı Hızır'dı. Barbaros Hayrettin Paşa olana kadarda Hızır Reis olarak mavi sularda yelken basacaktı. Asıl adı Hızır olmasına rağmen lakabı Barbaros ve Hayreddin ismiyle tanınmaktadır. Cezayir'in fethinden sonra Hızır reis, Barbaros Hayrettin Paşa diye anılmaya başlanmıştır. Osmanlı Devleti'nin Akdeniz'de bulunan birçok devlete karşı büyük üstünlük kurmasını sağlayan Barbaros Hayrettin Paşa, yüzyıllar sonra da tarihin en büyük denizcilerinden birisi olarak anılıyor. Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hayatı. Barbaros Hayreddin Paşa (Doğum 1467; Midilli, Ölüm 1546; İstanbul). Midilli adasında doğan Barbaros, Yakup Bey adlı bir tımarlı sipahinin oğludur. Osmanlı Devleti tarihinin ünlü Türk denizcilerinden Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatı çeşitli sebeplerle gündeme geliyor. İşte, Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatına ilişkin bilgiler. Peki ya Barbaros Hayrettin desem? Ya da "Ben sizin babanızım"? dinleyince hakikaten 24 saatte meşhur olduğunu anlıyorsunuz) Barbaros Hayrettin'le buluşma yerimiz Topkapı Doubletree by Hilton. Barbaros Hayreddin Paşa. Denizci, Kaptan-ı Derya. Doğum tarihi. Gazavat-ı Hayrettin Paşa daki kendine ait anılarından alıntıdır. Barbaros Hayreddin Paşa, Vezir-i Azam Damat İbrahim Paşa'ya... 16'ncı asır Osmanlı tarihinin önemli kaynaklarından biri olan bu kitap Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşi Oruç Reis'in Midilli adasından çıkıp Cezayir'i nasıl fethettiklerini......