Kırk Mektup

M. Fatih Çıtlak

Kırk Mektup
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-11-23
YAZAR M. Fatih Çıtlak
ISBN 9759161460
DOSYA FORMATI 9,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ankâzâde Halîl Efendi... Ve Tûti İhsan Efendi... Kaf Dağı’nın ardındaki “ankâ” ve ondan beslenen “ankâzâde” misali. Mürşidler, bildiğimizi zannettiğimiz âlemlerin ötesinden hakîkatleri naklediyorlar. Hakk’a âşık, Resûlullah’a müştak olanlara hakîkî yâr oluyorlar. Halîl misali. Mürîdler mürşidlerini dinleyerek ve ilk başta taklid ederek mânevî mirâca kanat açıyorlar. Tûtîler gibi. Cenâb-ı Hakk, kendisine hakîkî talep ile müracaat edenleri reddetmiyor, istenileni veriyor. İhsan gibi. Kırk Mektup, iradesiyle gelip talepte bulunan mürîd ile ona hizmet eden mürşidin remizleri olmuş bu iki isim üzerinden edep, erkân, tasavvuf, tarîkat, intisab, derviş çeyizi, derviş ıstılahları, halîfelerin halleri, tasavvufta yol katettiğini düşünüp de yol katedemeyenlerin durumu gibi hususların aktarıldığı, esasında birçok mektubun ve mürşidâne sohbetin hulâsası niteliğinde. Muhtevasıyla bugünün meselelerine ve mânevî müşküllerine de çözümler getiren eser, kendisi bir kaynak olmasının ötesinde pek çok eser için de ilham kaynağı olacak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kırk Mektup i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kırk Mektup.

...de Halîl... 26.25 TL. Bu arayışını yazdığı bir mektupla seneler evvel uzlete çekilen, yüzünü bile hatırlayamadığı, babasının amcası olan şeyh efendiye aktarır ... 40 Mektup - M. Fatih Çıtlak ... . Genç adam, mektup yazdığı şeyhin yeğeninin oğludur. Böylece bu zâtla mânevî irtibatı başlamış olur... Kırk Mektup, işte Ankâzâde Halîl Efendi'nin Tûti İhsan Efendi'ye yazdığı bu cevabî mektuplardan oluşuyor. M. Fatih Çıtlak tarafından yazılan 40 Mektup adlı kitabı incelemektesiniz. ( 40 mektup kitap , mektub kitabı , m.fatih çıtlak , sufi kitap , kırk mektup ) Mahmut Erol ... 40 MEKTUP - PDF Free Download ... . M. Fatih Çıtlak tarafından yazılan 40 Mektup adlı kitabı incelemektesiniz. ( 40 mektup kitap , mektub kitabı , m.fatih çıtlak , sufi kitap , kırk mektup ) Mahmut Erol Kılıç ÖNSÖZ Cenab-ı Hakk'a hamd ü... 25 TL. Kırk Mektup - M. Fatih Çıtlak Sufi kitaptan çıkan M. Fatih Çıtlak tarafından yazılan Kırk Mektup adlı bu eserin tanıtım ve takdiminde diyor ki; Tasavvuf neşesine sahip olan zatlar konuşuyorlar... Sevgili kırk yaşım… Henüz seni idrak edebilmiş değilim ama Allah nasip ederse yakın bir zamanda kendimi senin içinde bulacağım. İlginç bir tedirginlik içindeyim. Dile kolay, kırk yıl… 24.38 TL. İhsan gibi. Kırk Mektup, iradesiyle gelip talepte bulunan mürîd ile ona hizmet eden mürşidin remizleri olmuş bu iki isim üzerinden edep, erkân, tasavvuf, tarîkat, intisab, derviş çeyizi... Bu düşüncesini, yazdığı bir mektupla seneler evvel uzlete çekilen, babasının amcası olan şeyh efendiye aktarır ve ikisi arasında bir mektuplaşma başlar. Kırk Mektup, iradesiyle gelip talepte... 40'lar kulübü amatör yazarların yer aldığı binlerce yazara şans tanıyan Türkiye'nin en büyük yayınevidir. Resul'e Kırk Mektup.. İki cihan Server'i Resul' e koştuk bu kitabımızda. Böylece bu zâtla mânevî irtibatı başlamış olur... Kırk Mektup, işte Ankâzâde Halîl Efendi'nin Tûti İhsan Efendi'ye yazdığı bu cevabî mektuplardan oluşuyor. Böylece bu zâtla mânevî irtibatı başlamış olur... Kırk Mektup, işte Ankâzâde Halîl Efendi'nin Tûti İhsan Efendi'ye yazdığı bu cevabî mektuplardan oluşuyor. Kırk Mektup AÇIKLAMASI. Ankâzâde Halîl Efendi... Ve Tûti İhsan Efendi... durumu gibi hususların aktarıldığı, esasında birçok mektubun ve mürşidâne sohbetin hulâsası niteliğinde. Kırk Mektup. 40 MEKTUP Ankâzâde Halîl Efendi Köstendilî'nin dervişi Tûti İhsan Efendi'ye yazmış olduğu mürşîdâne mektuplar. Kırk Mektup, iradesiyle gelip talepte bulunan mürîd ile ona hizmet eden mürşidin remizleri olmuş bu iki isim üzerinden edep, erkân, tasavvuf, tarîkat, intisab, derviş çeyizi, derviş ıstılahları, halîfelerin halleri... 13.65 €. İhsan gibi. Kırk Mektup, iradesiyle gelip talepte bulunan mürîd ile ona hizmet eden mürşidin remizleri olmuş bu iki isim üzerinden edep, erkân, tasavvuf, tarîkat, intisab, derviş çeyizi... Böylece bu zâtla mânevî irtibatı başlamış olur... Kırk Mektup, işte Ankâzâde Halîl Efendi'nin Tûti İhsan Efendi'ye yaz...