İran ve Demokrasi

Onur Okyar

İran ve Demokrasi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-10-09
YAZAR Onur Okyar
ISBN 6051551913
DOSYA FORMATI 11,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Onur Okyar’ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler’den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini Şiiliğe dayandıran kadim bir devletin mensuplarının mezhep, gelir, siyasi görüş, yaş, cinsiyet, dindarlık ve etnik grup gibi farklılıklarının demokrasi, insan hakları, güven ve güvenlik gibi algılamalar üzerindeki etkilerini ölçmektedir. Bu sayede İran’ın hem milli hem de milletlerarası arenada güttüğü amaç ve hedeflerin daha iyi anlaşılacağı kanaatindeyiz. Kitapta, İran’ın anayasal devlet sistemi ve anayasal kurumları incelenmiş, İran’ın toplum sistemini teşkil eden dini ve etnik grupları ayrıntılı tahlillere tabi tutarak İran’ın demokrasi tecrübesi siyasi tarih ekseninde ele alınmıştır. Baştan sona nesnel tutumunu bir an olsun terk etmeyen Onur Okyar’ın, çalışmasını İran’ın niçin Batılı bir demokrasi olmadığını eleştirmek amacıyla değil, İran’ın kendi demokrasi mantalitesini ortaya koyabilmek için kaleme aldığını söyleyebiliriz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İran ve Demokrasi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İran ve Demokrasi.

... hemen ardından vuku bulup ve İran halkı demokrasi talebiyle sokaklara dökülmüştü ... İran ve Demokrasi Onur Okyar ... . Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler'den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini Şiiliğe... 33 TL. Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler'den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini... 13.02 €. Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlık ... İran Seçimleri ve Demokrasi | Turkish Forum ... ... 13.02 €. Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler'den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini... 21.25 TL. ÖTÜKEN NEŞRİYAT , İran Ve Demokrasi için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. AKP'nin Anayasa tasarısı hazırlıkları, Türkiye'nin bir saklı gündeminin doğmasına neden oldu: "Darbe mi? Şeriat mı?". İşte Türkiye'nin gizli gündemi bu soru. Herkes bunu tartışıyor. 24.09 TL. Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler'den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini... İran ve Demokrasiİran ve Demokrasi. Onur Okyar Ötüken Neşriyat. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. İran ve Demokrasi İran ve Demokrasi. 23.10 TL. Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler'den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini... 24.75 TL. Onur Okyar'ın saha araştırmalarına dayanan İran ve Demokrasi başlıklı çalışması, İran gibi Safeviler'den itibaren kendini diğer devletlerden itinayla ayrıştıran ve toplumsal bünyesini... İran cumhurbaşkanlığı ofisinin siyasi yardımcısı Hamid Ebutalebi, Ortadoğu'da İran ve Amerika arasındaki sorunun, istikrar ve demokrasi alanında köklü olduğunu bildirdi....