Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Sultan Ahmed SemtiSultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası

Mehmed Raif Bey

Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Sultan Ahmed SemtiSultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-06-03
YAZAR Mehmed Raif Bey
ISBN 6056140105
DOSYA FORMATI 10,51 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İstanbul, birçok medeniyet ve toplum için büyük önem taşıyor. Bu yüzden İstanbul'un geçmişi, tarihin her döneminde araştırma konusu olarak ilgi çekici yanını korumuştur. Özellikle eski İstanbul'un günümüze ulaşan ve hâlen gözlerimizin önünde olan her türlü kalıntısı, dikkat çekici çok sayıda detay ve anlatım ile emsalsiz bir mahiyet taşımaktadır. Okuyucuya sunduğumuz Mehmed Râif Bey'in elinizdeki eseri de, İstanbul'un en mühim mekanlarından Sultan Ahmed Meydanı ve çevresindeki arkeolojik, tarihî ve mimarî eserler hakkında bilgi vermektedir. Mehmed Râif Bey, Osmanlı son döneminde yetişen, İstanbul'un geçmişi hakkındaki bilgi birikimi ve çalışmaları ile dikkat çeken tanınmış ilk yerli araştırmacılardandır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Sultan Ahmed SemtiSultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Sultan Ahmed SemtiSultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası.

... Sultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası ... Mahpeyker Kösem Valide Sultan - Prof. Dr. AHMET ŞİMŞİRGİL ... . Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı... 25,55 TL. Borderline. 16,22 TL. Android Park'a Hoş Geldiniz. 12,50 TL. ...Semti Sultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Mehmed Râif Bey, Osmanlı son döneminde yetişen, İstanbul'un geçmişi hakkındaki bilgi birikimi ve... Bir Osmanlı subayının kaleminden Sultan Ahmed semti : Sultan Ahmed Parkı ve asar-ı atikası. Dil: Türkçe. Sultan Ahmet Parkı (Is ... Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Sultan Ahmed Semti - Mehmed... ... . Dil: Türkçe. Sultan Ahmet Parkı (Istanbul, Turkey). Istanbul (Turkey) > Buildings, structures, etc. ...Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası İstanbul, birçok medeniyet ve toplum için büyük önem taşıyor. Sultan Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası epub indir, Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Sultan... Sultan I. Ahmet, (Ahmed-i evvel, Divandaki adıyla Bahtî) (Doğumu 18 Nisan 1590, Manisa - Ölümü 22 Kasım 1617, İstanbul) 14. Osmanlı padişahıdır, 93. İslam halifesi. Babası Sultan III. 14 yaşında hükümdâr olup 14 sene Padişahlık etmiş bulunan I. Ahmed, 1026/1617 yılında 28 yaşında vefât eylemiştir. Osmanlı-Lehistan barışı. 22.11.1617. Sultan I. Ahmed'in ölümü. Bir Osmanlı subayının kaleminden Sultan Ahmed Semti : Sultan Ahmed Parkı ve asar-ı atikası / Mehmed Raif Bey ; hazırlayanlar H. Ahmet Arslantürk, Adem Korkmaz. Burada I. Ahmed'den başka hanımı Mahpeyker Kösem Sultan, II. Osman ve IV. Müstakimzâde, Tuhfe, s. 367; Mehmed Râif, Sultanahmed Parkı ve Âsâr-ı Atîkası, İstanbul 1332, s. 3-11 Ahmed Han II (Sultan 2. Ahmet). Hazırlayan: Oğuzhan Tan. Ancak sadrazam Mustafa Paşa'nın şehid düşmesi üzerine durum birden Osmanlı ordusu aleyhine döndü ve hezimetle neticelendi. Galata Kadı'sının Şapka Giyenden Vergi Alması Ve Cizvitler. 11. Sultan Ahmed Camii Ve Azız Mahmüd Hüdai Hazretleri. Sultan 1. Ahmed'in Sadrıazamları Ve Şeyhülislâmları. 14. ...Ahmed parkı ve Asar-ı Atikası İstanbul, birçok medeniyet ve toplum için büyük önem taşıyor. eseri de, İstanbul'un en mühim mekanlarından Sultan Ahmed Meydanı ve çevresindeki arkeolojik, tarihî ve... I. ...