En-NecatFelsefenin Temel Konuları

İbni Sina

En-NecatFelsefenin Temel Konuları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-17
YAZAR İbni Sina
ISBN 6055272272
DOSYA FORMATI 12,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Felsefe-bilim alanındaki eşsiz konumunu ifade etmek amacıyla Ortaçağ âlim ve düşünürleri tarafından kendisine eş-Şeyhü'r-reîs unvanı verilen İbn Sînâ, aynı dönemde batıda Avicenna olarak tanınıyordu. Doğu'da V./XI. ve VI./XII. yüzyıllardan sonra İbn Sînâ'nın eserleri oldukça geniş bir coğrafyaya yayılmış, bugüne kadar belirli ölçüde İslâm dünyasında devam eden felsefî eğitimin temelini oluşturmuştur. Eserlerinin mevcut nüshaları da bu duruma işaret etmektedir.Bu kitap ise felsefenin temel konularında okuyucuya bilgi vermek ve bu alana yönelen kimseleri yetiştirmek amacıyla felsefe-bilim tarihinin öncü şahsiyetlerinden biri olan İbn Sînâ tarafından yazılmış olan en-Necât’ın tercümesidir. Mantık, doğa bilimleri ve metafizik bölümlerini içeren en-Necât, eş-Şeyhü'r-reîs’in 1026-1027 yılında, yirmi iki kitaptan oluşan ansiklopedik eseri eş-Şifâ’dan sonra kaleme aldığı, büyük ölçüde eş-Şifâ’nın özeti niteliğine hâiz bir eserdir. Üzerine pek çok şerh yazılmış olan en-Necât'ın çeşitli bölümleri İbranice, Süryanice, Farsça, Latince, Fransızca, İngilizce, Almanca ve İspanyolca'ya çevrilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz En-NecatFelsefenin Temel Konuları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap En-NecatFelsefenin Temel Konuları.

...dan kaleme alınan en-Necat & Felsefenin Temel Konuları Pdf Oku isimli 312 sayfadan oluşan kitap; DERGAH YAYINLARI yayınevinin 25/5/2018 Cuma tarihinde ve 1 ... En-Necat - Felsefenin Temel Konuları | Kitapsepeti - Online Kitap... ... . Baskı sayısı ile... Bu kitap ise felsefenin temel konularında okuyucuya bilgi vermek ve bu alana yönelen kimseleri tarihinin öncü şahsiyetlerinden biri olan İbn Sînâ tarafından yazılmış olan en-Necât'ın tercümesidir. 30.02 TL. ...temel konularında okuyucuyabilgi vermek ve bu alana yönelen kimseleri yetiştirmek amacıylafelsefe-bilim tarihinin öncü şahsiyetlerinden biri olan ... En Necat Felsefenin Temel Konuları İbn Sina ... . ...temel konularında okuyucuyabilgi vermek ve bu alana yönelen kimseleri yetiştirmek amacıylafelsefe-bilim tarihinin öncü şahsiyetlerinden biri olan İbn Sînâ tarafından yazılmış olan... İbni Sina tarafından kaleme alınan en-Necat & Felsefenin Temel Konuları Pdf İndir isimli 312 sayfadan oluşan kitap; DERGAH YAYINLARI yayınevinin 25/5/2018 Cuma tarihinde ve 1... En-Necat - Felsefenin Temel Konuları. Yazar. İbn Sina. kimseleri yetiştirmek amacıyla felsefe-bilim tarihinin öncü şahsiyetlerinden biri olan İbn Sînâ tarafından yazılmış olan en-Necât'ın tercümesidir. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. En-Necat & Felsefenin Temel Konuları. Yazar. İbni Sina....