Oyunun Ontolojisi

Yücel Dursun

Oyunun Ontolojisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-24
YAZAR Yücel Dursun
ISBN 6055063191
DOSYA FORMATI 9,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyayı bir oyun olarak yorumlar çoğu düşünür. Ve onlar için dünya-oyununun derinliği “dipsiz” bir satranca benzer. Bir oyunun kurallarını biliyorken, nasıl bir oyun oynandığı ise tam olarak anlaşılamaz. Çünkü bir amacı ve sonu olmayan kusursuz bir oyun asla kendini ele vermez. Oyunun kendiliği ve doğallığı yalnızca hareketinde gizlidir. Bir oyun sonsuz temsilleri sergiler ve sınırsız olanakları içerir. Bu yüzden kişi oyun oynarken her türlü ihtimale ve tehlikeye hazırlıklı olmalıdır.Oyun kavramı, günümüz düşünce dünyasında, sanatta, siyasette ve felsefede anlaşılmayı talep eden bir kavram olarak belirmektedir. Oyun kavramının merkezi hale gelmesi, sadece insanın yaşamını oynayan bir varlık olarak sürdürdüğünün gündelik yaşamda bilincine gittikçe daha çok varmasıyla ilgili değildir. Bunun ötesinde, felsefede de çeşitli biçimlerde konu edilen dünyevi olan ile dünyevi olanı aşan arasındaki bağlantıyı kurmaya çabalarken gelinen yeni aşamayla da ilgilidir. O nedenle insanın kaçınılmaz olarak içinde olduğu oyun üzerine, farklı bilim disiplinlerinde de daha sistemli olarak düşünülüyor, yazılıyor.Bu kitapta Herakleitos’tan Nietszche’ye, Heidegger’den Gadamer’e, Derrida’dan Huizinga’ya kadar uzanan felsefi bir izlekte, oyun kavramı incelenmektedir. Oyunun Ontolojisi’nde, oyunun neliği çevresindeki temel sorulara yanıt aranmaktadır: Oyun ile oyun olmayanın farkı, oyun ile ciddiyet ve oyun ile amaç arasındaki ilişki, oyun ve realite karşılaştırması, oyun alanı ve oyun çemberinin ne olduğu, oyun-yapı ve oyun-zaman bağlantısı kitap boyunca incelenmektedir.Oyunun Ontolojisi, düşüncenin ve insanlığın geleceğine yön vereceği kuşku götürmez olan büyük bir kavramla, yeni yüzyılın insanını felsefi düzlemde buluşturmaktadır. Bu buluşmayla birlikte oyuna dair çarpıcı soruların yanısıra, yeni ve kapsamlı yanıtlar da okurun payına düşecektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Oyunun Ontolojisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Oyunun Ontolojisi.

...oyun olmayanın farkı, oyun ile ciddiyet ve oyun ile amaç arasındaki ilişki ... Oyunun Ontolojisi Pdf İndir ... ... Anasayfa Oyunun Ontolojisi. 1. Oyunun Ontolojisi Yücel Dursun Doğu Batı Yayınları 9786055063191 Yücel Dursun. Oyunun Ontolojisi'nde oyunun neliği çevresindeki temel sorulara yanıt aranmaktadır: Oyun ile oyun olmayanın farkı oyun ile ciddiyet ve oyun ile amaç arasındaki ilişki oyun ve realite karşılaştırması... Kitap. Oyunun Ontolojisi. Oyunun ontolojisi. Barkod 9786055063191. Stok Dur ... Oyunun Ontolojisi | Katalog ... ... Kitap. Oyunun Ontolojisi. Oyunun ontolojisi. Barkod 9786055063191. Stok Durumu TÜKENDİ. Yücel Dursun. Dünyayı bir oyun olarak yorumlar çoğu düşünür. Ve onlar için dünya oyununun derinliği *dipsiz* bir satranca benzer. Bir oyunun kurallarını biliyorken... Oyunun Ontolojisi`nde, oyunun neliği çevresindeki temel sorulara yanıt aranmaktadır: Oyun ile oyun olmayanın farkı, oyun ile ciddiyet ve oyun ile amaç arasındaki ilişki, oyun ve realite karşılaştırması... En yeni Oyunun Ontolojisi kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Oyunun Ontolojisi Yücel Dursun Oyunun Ontolojisi. DOGUBATI Yücel Dursun, 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olmuştur. Fink ve hocası Husserl (1949). Alman düşünür Eugen Fink'in baş yapıtı kabul edilen Bir Dünya Sembolü Olarak Oyun kitabı onyıllar süren bir bekleyişin sonunda nihayet Türkçe ve İngilizce'ye çevrildi. 1 Mayıs 2006'da ISO / IEC 26300 ul...