Pol Molla'nın HikayesiGiritli Bir Müslüman’ın Fransa’da Papaz Oluşu

Charles Molette

Pol Molla'nın HikayesiGiritli Bir Müslüman’ın Fransa’da Papaz Oluşu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-02-07
YAZAR Charles Molette
ISBN 9759958206
DOSYA FORMATI 8,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali’nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla’nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. Baba tarafı XVII. yüzyılda Konya’dan Girit’e gelip yerleşmiş. Annesi ise Arnavut asıllı ve Mısır’dan adaya gelmiş. Mehmet Ali adı modern Mısır’ın kurucusu, Arnavut asıllı Osmanlı paşası Mehmet Ali Paşa’dan geliyor. Pol Molla’yı babası 1895’te lise tahsili için Fransa’ya gönderir. Adada durum hayli karışık olduğu için oğlunun daha iyi şartlarda ve vasıflı bir eğitim almasını ister. Fransa’da liseden sonra hukuk tahsil eder, felsefe ile ilgilenir, aksiyon felsefesinin kurucusu Maurice Blondel’le tanışır. Kendisinden beklenen, iyi yetişmiş, Batı kültürü almış bir Müslüman olarak adaya dönmesi ve memleketini kendi mesleğinde savunması, dindaşlarına arka çıkması iken o Hıristiyan olmayı tercih eder ve 1905’te vaftiz olur. Sonra papaz, sonra kilisede seminer hocası, nihayet Vatikan’da üst derecede bir ruhani… Elinizdeki kitap birinci elden kaynakları kullanarak bu hikâyeyi anlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Pol Molla'nın HikayesiGiritli Bir Müslüman’ın Fransa’da Papaz Oluşu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Pol Molla'nın HikayesiGiritli Bir Müslüman’ın Fransa’da Papaz Oluşu.

... Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var ... Pol Molla'nın Hikayesi Giritli Bir Müslüman'ın Fransa'da Papaz... ... . Pol Molla'nın Hikayesi Kısa Özet. Giritli Müslüman bir aileye mensup Pol Molla'yı babası 1895'te lise tahsili için Fransa'ya gönderir. Sonra papaz, sonra kilisede seminer hocası, nihayet Vatikan'da... Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. 17.50 TL. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir ... Pol Molla'nın Hikayesi Giritli Bir Müslüman'ın Fransa'da Papaz Oluşu ... . 17.50 TL. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. Pol Molla'nın Hikayesi Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir. Pol Molla'nın Hikayesi. Dergah Yayınları. 19.25. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan Pol Molla'yı babası 1895'te lise tahsili için Fransa'ya gönderir. 21.25 TL. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. 19.25 TL. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. Charles Molette. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. 21.50 TL. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. 21 TL. Giritli Müslüman bir aileye mensup olan Mollazâde Mehmet Ali'nin (Hıristiyan olduktan sonra aldığı adla Paul Mulla'nın) enteresan ve bir tarafıyla ibretlik, acı bir hayat macerası var. Kitap : Pol Molla'nın Hikayesi, Yazar : Charles Molette, Yayınevi : Dergah Yayınları - 97897599582...