Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi Kelime Anlamlı

Ömer Nesefi

Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi Kelime Anlamlı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-07-01
YAZAR Ömer Nesefi
ISBN 6059815659
DOSYA FORMATI 12,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Akâid "akîde" kelimesinin çoğuludur. Akid ise sözlükte düğüm bağlamak, düğümlemek ve kesinlikle inanılan şey anlamlarına gelir. Buna göre, "İslâm akâidi" İslâm dininde kesinlikle inanılan hususlar mânâsına gelir ki bunlara "îmân esasları" da denir. Buna göre îmân esaslarını ihtiva eden ilme de "akâid ilmi" denir. Nitekim Seyyid Şerif Cürcânî de "Akâid"i tanımlarken "İslâm dininin amelî değil, itikadî hükümlerini ihtiva eden ve bunlardan bahseden bir ilim" olarak ifâde etmiştir (Ta'rîfât). Hangi devirde ve hangi metodla olursa olsun îmân esaslarından bahseden ilim akâid ilmidir. Bu tür kitaplara da akâid kitapları denir. Fakat hususi mânâda akâid îmân esaslarından kısa olarak bahseden bir ilim olmuştur. Akâid ilmi, Allah'ın varlığından, sıfatlarından, fiillerinden bahseden bir ilimdir. Her ne kadar nübüvvet ve ahiret ile ilgili konular da anlatılmakta ise de bunlar, ilâhî fiillere râcidir. Zira bütün itikadî meselelerin konusu Yüce Allâh'tır. Akaid ilminin gayesi, taklidden kurtulmak, tahkikî îmân derecesine ulaşmaktır."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi Kelime Anlamlı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi Kelime Anlamlı.

...ş ilmi) denmiştir. Ömer Nesefi. Bugün dünyada milyarlarca insan yaşamaktadır ... Eserin Tam İsmi: Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi Kelime Anlamlı ... . Bu insanlar birbirlerine bezemezler. Bu kuralları inceleyen ilim dalına İslam alimleri tarafından İlmi Akaid (inanış ilmi) denmiştir. Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi - Kelime Anlamlı kitabı en iyi fiyatla Kitapefendi'de sizlere sunuluyor. Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi - Kelime Anlamlı. 7.20 TL. Sepete ekle. Ana Sayfa » İslâmi İlimler » Akaid » Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi - Hey ... İslam Akidesi Kelime Anlamlı Nesefi Akaidi Tercümesi - Ömer Nesefi ... . Ana Sayfa » İslâmi İlimler » Akaid » Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi - Heyet. Akâid "akîde" kelimesinin çoğuludur. Akid ise sözlükte düğüm bağlamak, düğümlemek ve kesinlikle inanılan şey... Akâid "akîde" kelimesinin çoğuludur. Akid ise sözlükte düğüm bağlamak, düğümlemek ve kesinlikle inanılan şey anlamlarına gelir. Kitabın basım bilgileri. Adı: Ömer Nesefi Akaidi ve Tercümesi....