Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı Sarayı ve ÇevresiTopkapı Saray-ı Humayunu ve Parkının Tarihi

Mehmed Raif Bey

Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı Sarayı ve ÇevresiTopkapı Saray-ı Humayunu ve Parkının Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-06-04
YAZAR Mehmed Raif Bey
ISBN 6056140112
DOSYA FORMATI 12,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sarayburnu sahilinde tepenin tam üstünde konuşlanan Topkapı Sarayı ve bulunduğu alan tarihî yarımada içinde hem Bizans hem de Osmanlı İstanbul'u için oldukça mühim bir mevki teşkil etmekteydi. Topkapı Sarayı, gerek mimarisi gerekse uzun süre Osmanlı hükümetinin merkezi olması sebebiyle Osmanlı döneminden günümüze ulaşmış en bilinen ve en çok ziyaret edilen mekanlardan biridir. Sarayın etrafı ve kurulduğu alan da tarihî açıdan en az sarayın kendisi kadar önemi haizdir. Elinizde bulunan eser, Topkapı Sarayı ve çevresindeki tarihî-mimarî yapıları teker teker incelemektedir. Topkapı Sarayı'nın kapıları, avluları, bölümleri, inşa edildiği alan, saraya komşu diğer yapılar ile bunların tarihleri ve özellikleri eserin ana başlıklarını oluşturmaktadır. Mehmed Râif Bey'in bizzat gözlemlerine ve araştırmalara dayanarak kaleme aldığı eser, bu konuyla ilgili ilk monografik çalışmalardan biri olma vasfına sahiptir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı Sarayı ve ÇevresiTopkapı Saray-ı Humayunu ve Parkının Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı Sarayı ve ÇevresiTopkapı Saray-ı Humayunu ve Parkının Tarihi.

...anlı Subayının Kaleminden Sarayın etrafı ve kurulduğu alan da tarihî açıdan en az sarayın kendisi kadar önemi ... 10. Sınıf İlke Yayınları Tarih Ders Kitabı Topkapı Sarayı ve... ... ... Topkapı Sarayı Müzesi'nin gezilebilen kısımlarını, eşsiz mimarisini ve tarihi önemini sen de Pegasus blog'da bizimle keşfet! Topkapı Sarayı'nın Tarihi. Sarayın resmen müze olarak açılışı 9 Ekim 1924 tarihinde olur. Topkapı Sarayı Mehterhane'i Hümayun. Topkapı Sarayı Has Odalıların Koğuşu. Topkapı Sarayı Hakkında Topkapı Sarayı, Osmanlı Sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merke ... Topkapı Sarayı - Vikipedi ... . Topkapı Sarayı Hakkında Topkapı Sarayı, Osmanlı Sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merkezidir. Gezilecek Yerler. Topkapı Sarayı - İstanbul. Bu içeriğimizde yazar Mehmed Raif Bey tarafından yazılan Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı Sarayı ve Çevresi Topkapı Saray-ı Humayunu ve Parkının... Topkapı Sarayı'nın Kısa Tarihçesi. Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478'de yaptırılan Topkapı Sarayı, Sultan Abdülmecid'in Dolmabahçe Sarayı'nı yaptırmasına kadar... TAGS: Indir internet üzerinden 6056140112 Bir Osmanlı Subayının Kaleminden Topkapı Sarayı ve Çevresi Topkapı Saray-ı Humayunu ve Parkının Tarihi Ebook Türkçe pdf 1453 yılında İstanbul'un fethi sonrasında Fatih Sultan Mehmet'in isteği üzerine 1460 yıllarında yapımına başlanan Topkapı Sarayı'nın inşası 1478 yılında tamamlanmıştır. Topkapı Sarayı (Osmanlı Türkçesi: طوپقپو سرايى). Topkapı Sarayı, saray halkının Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı ve diğer saraylarda yaşamaya başlaması ile birlikte boşaltılmıştır. Padişahlar tarafından terk edildikten sonra da içinde birçok görevlinin yaşadığı Topkapı Sarayı hiçbir zaman önemini kaybetmemiştir. Saray zaman zaman onarılmıştır. Topkapı turu için kısaca tarih bilgisi ve yürüyüş planı. Topkapı Sarayı'nın Kısaca Tarihi. Türklerin Orta Asya'ya dayanan kökenlerini en iyi yansıtan Osmanlı sarayıdır. Sayfa 150, 151, 152, 153, 154 Topkapı Sarayı ve Divanı Hümayun Etkinlik Soruları ve Cevapları. Topkapı Sarayı'nın Osmanlı Devleti için önemini tespit ediniz. ...yaptırdığı ikinci saraya, önceleri yeni saray, yakın tarihlerden beri de Topkapı Sarayı denilmektedir. Bugün kapladığı alan ise 80.000 m²'dir. Saray-ı Hümayun ve İç Saray....