Kimlik Bataklığı

Haktan Birsel

Kimlik Bataklığı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-11
YAZAR Haktan Birsel
ISBN 9752553651
DOSYA FORMATI 3,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı İmparatorluğu’nun ardından modern bir ulus devlet anlayışı içinde yapılandırılan Türkiye Cumhuriyeti, Lozan Antlaşması ile modern ulus arasında katılmıştır. 1923 yılından itibaren başlayan uluslaşma süreci, çok çetrefilli ve bir daha bozulmayacak bir forma dönüşerek günümüze gelmiştir.Cumhuriyeti yoktan var eden büyük Atatürk, kendisine inanan arkadaşları ile Misak-ı Milli sınırları içinde bir ulus devlet yaratmanın yanı sıra, bütün farklılıkları bir yana bırakan ve binlerce yılda oluşmuş ortak Türk kültürünü yeniden yeşertmiş ve Türk kimliğinin büyüleyici güzelliği altında bütün toplumu bir araya getirmeyi başarmışlardır.Dünya çeşitli dönemlerde önemli kırılma noktaları ile karşılaşmıştır. Birinci Dünya Savaşı sonrası bunların ilkidir. Ulus devletler ortaya çıkmıştır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında dekolonizasyon süreci yaşanmış ve bağımsız kalan birçok toplum, ulus devlete dönüşme sürecine girmiştir. Bu da ikincisidir. SSCB sonrası ise üçüncü kırılma noktasıdır. Yeni devletler ortaya çıkarken bir kısım topluluklar da mikromilliyetçilik hareketlerine girişmişlerdir.Günümüzde de bunun sancıları bütün devletler tarafından çekilmektedir ve belirsiz bir geleceğe kadar da çekilmeye devam edecek gibi gözükmektedir. Fakat şunu unutmamak lazımdır ki, BM verilerine göre 1990 sonrası dahil dünya yüzeyinde 300’den biraz daha az ulus devlet vardır ve yenileri eklenmemektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kimlik Bataklığı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kimlik Bataklığı.

...ya taşınan ve Anadolu'da bir arada yaşama mantığı içinde yoğrulan, sentezlenen ve şekillenerek her rengi içinde barındıran bir kimliktir ... Kimlik Bataklığı Pdf İndir ... . Kimlik Bataklığı-Haktan Birsel en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Kimlik Bataklığı-Haktan Birsel. Bu ürünün size özel fiyatıdır, Sepete ekleyin fırsatı kaçırmayın! Haktan Birsel adlı yazara ait Kimlik Bataklığı kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Paylaş : Kimlik Bataklığı. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. Kimlik bataklığı. Başlık: Kimlik bataklığı. ISBNp: 9789752553651. Kimlik B ... Kimlik Bataklığı - Haktan Birsel - kitapoba.com ... . Paylaş : Kimlik Bataklığı. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. Kimlik bataklığı. Başlık: Kimlik bataklığı. ISBNp: 9789752553651. Kimlik Bataklığı. Haktan Birsel. Yayınevi: IQ Kültür Sanat Yayıncılık. Haktan Birsel kaleminden Kimlik Bataklığı kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Kimlik Bataklığı. Yayınevi : IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 8 €. ...Orta Doğu'dan, Avrupa'dan ve Afrika'dan Anadolu'ya taşınan ve Anadolu'da bir arada yaşama mantığı içinde yoğrulan, sentezlenen ve şekillenerek her rengi içinde barındıran bir kimliktir. ...Afrika'dan Anadolu'ya taşınan ve Anadolu'da bir arada yaşama mantığı içinde yoğrulan, sentezlenen ve şekillenerek her rengi içinde barındıran bir kimliktir. Kimlik Bataklığı. 16,67₺ Normal Fiyat. Alış-Veriş Listem...