Ey Hakimler!

Prof. Dr. Servet Armağan

Ey Hakimler!
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-06-28
YAZAR Prof. Dr. Servet Armağan
ISBN 9752698024
DOSYA FORMATI 11,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Ben hukukumu kanun dairesinde istiyorum. Kanun namına kanunsuzluk edenleri, cinayetle itham ediyorum.”Bediüzzaman Said Nursî1935 yılında, Bediüzzaman Said Nursî ve talebeleri aleyhine açılan ve “Eskişehir Davası” olarak Türk Hukuk tarihine geçen bu dava,a. Anayasa Hukuku,b. Ceza Muhakemesi ve Hukuku,c. Temel hak ve hürriyetler bakımından incelenmesi gerekli önemli bir hukukî olaydır.Bu davanın önemi, Bediüzzaman’ın maruz bırakıldığı haksız uygulamalara ve adaletsizliğe karşı yaptığı müdafaalardan da kaynaklanır. Bu öneme binaen Bediüzzaman bu müdafaalarını “Yirmi Yedinci Lem’a” olarak Risale-i Nur Külliyatı’na dahil etmiştir.Anayasa Hukukçusu olan Prof. Dr. Servet Armağan, senelerce temel hak ve hürriyetler sahasında eserler veren bir akademisyen olarak bu davanın hukukî sürecini tüm detaylarıyla ele aldı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ey Hakimler! i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ey Hakimler!.

...kukumu kanun dairesinde istiyorum. Kanun namına kanunsuzluk edenleri, cinayetle itham ediyorum ... Ey Hakimler ... .". -Bediüzzaman Said Nursî- 1935 yılında... Ey hakim, yarın "bir yazara, bir gazeteciye saldırılsa ve iş dövmekle kalmasa, ölüme kadar gitse, o basın şehidinin kanı kimin eline ömür boyu yapışıp kalacaktır?.." 17 indirimli EY HÂKİMLER! (Arka Kapak)Ben hukukumu kanun dairesinde istiyorum. Kanun namına kanunsuzluk edenleri,cinayetle itham ediyorum.Bediüzza. Ey Hakimler. Yazar. Se ... Ey Hakimler Servet Armağan ... . Kanun namına kanunsuzluk edenleri,cinayetle itham ediyorum.Bediüzza. Ey Hakimler. Yazar. Servet Armağan. Ey Hakimler. "Ben hukukumu kanun dairesinde istiyorum. Kanun namına kanunsuzluk edenleri, cinayetle itham ediyorum." Ey Hakimler kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. kitaphanen.com´da uygun fiyata Nesil Yayınları markalı Ey Hakimler 9789752698024 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Ey Hakimler. Ürün Kodu: 9789752698024. Tabii ki Ey Hakimler! PDF İndir kitabının e-Book, ePub ve Yandex indirme (download) seçenekleri için yazının devamına göz atmanız gerekiyor. Ey Hakimler! Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur?...