Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi

Robert Pogue Harrison

Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-08-12
YAZAR Robert Pogue Harrison
ISBN 6059389051
DOSYA FORMATI 5,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kaç yaşındasınız? Bu sorunun cevabını vermek aslında sandığımız kadar kolay değil. Çünkü belli bir kültürün ve tarihin içinde, hem biyolojik, hempsikolojik, hem de toplumsal olarak “yaş alıyoruz”. Geç modernlik, biz 21. yüzyıl insanlarına, pek çok açıdan tarihin hiçbir döneminde olmadığımız kadar yaşlı olduğumuzu söylüyor. Yaşlıyız, ama Robert Pogue Harrison’a göre bir taraftan da dış görünümümüzle, zihniyetimizle, davranışlarımızla şaşırtıcı bir şekilde gençleşiyoruz. Artık yeni bir çağın içindeyiz: Gençleşme çağı.Harrison, Gençleşme’de, tarih boyunca gençlik ruhunun izini sürüyor. Sokrates’ten Heidegger’e, Vico’dan Darwin’e, Sophokles’ten Rilke’ye kadar Batı kültürünün bin yıllık tarihinde “gençlik” fikrinin uğrak noktalarını ve geçirdiği dönüşümü incelerken iki temel kavramın altını ısrarla çiziyor: Deha ve Bilgelik. “Deha geleceğin sakladığı yenilikleri özgür bırakır,” diyor Harrison, “bilgelikse geçmişin miraslarını kuşaktan kuşağa yenileyerek aktarır.”Gençleşme, uygarlıkların, toplumların, kültürlerin, insanların ve fikirlerin nasıl “genç” kalabildiklerine dair taptaze ve heyecan verici bir çalışma.Robert Pogue Harrison, Stanford Üniversitesi’nde Rosina Pierotti İtalyan Edebiyatı profesörü ve İtalyanca lisansüstü çalışmalar yöneticisi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi.

... zamanlarda yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi 'dir ... Gençleşme : Yaşımızın Kültürel Tarihi. ... . Çünkü belli bir kültürün ve tarihin içinde, hem biyolojik, hem psikolojik, hem de toplumsal olarak "yaş alıyoruz". Harrison, Gençleşme'de, tarih boyunca gençlik ruhunun izini sürüyor. Gençleşme - Yaşımızın Kültürel Tarihi. Share on WhatsApp. Artık yeni bir çağın içindeyiz: Gençleşme çağı. Harrison, Gençleşme'de, tarih boyunca gençlik ruhunun izini sürüyor. Gençleşme-Yaşımızın Kültür ... Catalog › Details for: Gençleşme : Yaşımızın Kültürel Tarihi ... . Harrison, Gençleşme'de, tarih boyunca gençlik ruhunun izini sürüyor. Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi en uygun fiyata sizleri bekliyor. Artık yeni bir çağın içindeyiz: Gençleşme çağı.Harrison Gençleşme'de tarih boyunca gençlik ruhunun izini sürüyor. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Gençleşme-Yaşımızın Kültürel Tarihi. Bu PDF Gençleşme: Yaşımızın Kültürel Tarihi! Onun için ne ?! PDF Gençleşme: Yaşımızın Kültürel Tarihi - nasılsın? "Ve dedi ki...