Üç Nasihat

Ömer Seyfettin

Üç Nasihat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-04
YAZAR Ömer Seyfettin
ISBN 6056793592
DOSYA FORMATI 3,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

11 Mart 1884te, Balıkesirin Gönen ilçesinde doğan Ömer Seyfettin, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarındandır. 10 kitap ve 125 hikaye kaleme alan yazarın hikâye ve makaleleri, birçok gazete ve dergilerde yayınlanmış olup eserleri arasında İncili Kaftan, Kaşağı, Kızılelma, Falaka önemli bir yer tutar. Ömer Seyfettin, çocukluk ve askerlik anılarından esinlenerek yazdığı hikâyelerde; Türk insanının duygu ve düşüncelerini, sade bir yazım dili ile ifade etmiş, toplumun aksayan yönlerini ele aldığı hikayelerinde ise mizahi bir dilde eleştiri getirmiştir. Hikâyeciliğin gelişiminde önemli bir isim olan Ömer Seyfettin, ayrıca Balkan Savaşlarında; Sırp ve Yunan cephelerinde düşmana karşı savaşmıştır.Ordudan ayrıldıktan sonra lise edebiyat öğretmenliği yapan Ömer Seyfettin, 6 Mart 1920de hayatını kaybetmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Üç Nasihat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Üç Nasihat.

... Sokakta yalnız kalınca düşündü. Acaba bu paradan kıymetli olan nasihat ne idi? TRT nin çektiği her bölümü bir film niteliğinde olan Ömer seyfettin hikayelerinin işlendiği Tv dizisi ... Üç Nasihat - İslami Yaşam | Forum ... ... ...ÖYKÜSÜNÜN KONUSU: Durmuş'un para kazanmak için gittiği İstanbul'dan paradan daha değerli üç nasihat kazanması. ÜÇ NASİHAT ÖYKÜSÜNÜN ÖZETİ: Durmuş annesiyle yaşayan fakir bir gençtir. Üç nasihat özeti üç nasihat hikayesinin özeti kitap özeti Roman Özeti. Yolda nasihati merak eder ve geri döner. Bir sene boyunca Müstakim Efendi'nin her işini görür. Üç Nasihat. Du ... Üç Nasihat - Ömer Seyfettin ... . Üç nasihat özeti üç nasihat hikayesinin özeti kitap özeti Roman Özeti. Yolda nasihati merak eder ve geri döner. Bir sene boyunca Müstakim Efendi'nin her işini görür. Üç Nasihat. Durmuş annesiyle yaşayan fakir biridir. Para kazanmak için evden ayrılmak ister. Orada biriyle karşılaşır. 1 yıllık çalışması sonucu sadece 1 kuruş ve bir nasihat vereceğini söyler. -Seni işe aldım delikanlı, ama fazla param yok senede bir kuruş ve üç nasihat verebilirim sana. Akşam olunca iyice düşündü. İçi içini yedi. Acaba o üç nasihat ne idi? 3.75 TL. Durmu...