Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı

Tülin Öngen

Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1996-05-01
YAZAR Tülin Öngen
ISBN 975741431X
DOSYA FORMATI 4,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

... Sınıf olgusunun toplumsal ilişkilerin hala nesnel temeli olduğunu ileri süren görüşlerle, bu olgunun günümüzde önemini yitirdiğini vurgulayan görüşler arasında sürüp giden tartışma, belki de çağdaş toplumbilimin en önemli tartışmalarından biri durumundadır. Buna bağlı olarak işçi sınıfının toplumsal dönüşüm dinamikleri açısından önemini yitirdiği ve yerini farklı toplumsal hareketlerin dinamizmine bıraktığı ileri sürülmektedir.Sınıf olgusu toplumsal ilişkilerin temeli midir? İşçi sınıfı kapitalist toplumun bugünkü yapısı içinde hala devrimci bir özne midir? Çağdaş kapitalizm koşullarında işçi sınıfının konumu, toplumsal önemi ve güncel profili nedir? Tülin Öngen'in kitabı bu ve benzeri kilit sorulara son derece titiz ve yetkin bir çalışma ile yanıtlar arıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı.

... bugünkü yapısı içinde hala devrimci bir özne midir? Prometheus'un sönmeyen ateşi : günümüzde işçi sınıfı ... Prometheus'un Sönmeyen Ateşi; Günümüzde İşçi Sınıfı - Tülin... ... . ISBNp: 9786054836635. İşçi sınıfı kapitalist toplumun bugünkü yapısı içinde hala devrimci bir özne midir? Çağdaş kapitalizm koşullarında işçi sınıfının konumu, toplumsal önemi ve güncel profili nedir? Tülin Öngen. Prometheus'un Sönmeyen Ateşi, zorlu bir dönemecin kitabıdır. 1990'ların ilk yarısında, SSCB'nin çöktüğü, kapitalizmin mutlak ve nihai zaferini ilan ettiği ve neoliberalizm ... Prometheus'un Sönmeyen Ateşi: Dünyamızın Bu Ateşe... | Gusips ... . 1990'ların ilk yarısında, SSCB'nin çöktüğü, kapitalizmin mutlak ve nihai zaferini ilan ettiği ve neoliberalizmin şaha kalktığı bir... İşçi sınıfı kapitalist toplumun bugünkü yapısı içinde hala devrimci bir özne midir? Çağdaş kapitalizm koşullarında işçi sınıfının konumu, toplumsal önemi ve güncel profili nedir? Mesela bu yazımızda yazar Tülin Öngen kitapları arasında yer alan Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Tülin Öngen. Andre Gorz'un "Elveda Proletarya" kitabından ileri sürdüğü görüşler son derece popülerlik kazanan bir tartışmaya kaynaklık etti. Ana Sayfa Etiketler Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı PDF. Prometheus'un Sönmeyen Ateşi, zorlu bir dönemecin kitabıdır. İşçi sınıfı kapitalist toplumun bugünkü yapısı içinde hala devrimci bir özne midir? Çağdaş kapitalizm koşullarında işçi sınıfının konumu, toplumsal önemi ve güncel profili nedir? Web sitemizde PDF, Kindle, Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Prometheus'un Sönmeyen Ateşi Günümüzde İşçi Sınıfı Üç kızkardeş ve......