Kindi Felsefi Risaleler (Ciltsiz)

Kindi

Kindi Felsefi Risaleler (Ciltsiz)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-01
YAZAR Kindi
ISBN 9758740000
DOSYA FORMATI 6,16 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

KİNDİ, İslam dünyasında ilmi ve felsefi çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli bir filozoftur. Felsefe ve kelam arasındaki spekülasyonların zirveye çıktığı, çeşitli din ve mezhepler arasında kıyasıya mücadelenin sürdüğü 9. Yüzyıldı, bu alandaki tüm tartışma ve çalışmalara en üst düeyde katılmıştır.İslam dünyasının tercüme eserlerle tanıştığı bir dönemde İslam düşüncesinin oluşumunda büyük katkıları olan Kindi, ele aldığı konularda uyguladığı yöntem ve kullandığı terminoloji ile kalemden felsefeye geçişi sağlayan ilk İslam filozofodur.İslam toplumu ilk kez felsefe ile tanıştıran Kindi, matematikten tıbba, astronomiden musikiye, psikolojiden kimyaya varıncaya kadar her alanda eser veren ansiklopedik bir filozoftur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kindi Felsefi Risaleler (Ciltsiz) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kindi Felsefi Risaleler (Ciltsiz).

...eorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli bir filozoftur ... Kındî: Felsefî Risâleler - Klasik Yayınları ... . KİNDÎ (2014e) "Üzüntüyü Yenmenin Çareleri", Felsefî Risâleler, Çev. ve Edit. Mahmut Kaya Kasım Turhan, İstanbul: İklim Yayınları. Kindî ve Felsefesi " , Kindî 'Felsefî Risâleler', Çev. ve Edit. O güne kadar Süryanî bilgin ve mütercimler eliyle temsil edilen bilim ve felsefe, Kindî'nin çalışmalarıyla el değiştirmiş; sayıları 277'yi bulan eserleriyle Kindî Kindi Felsefi Risaleler. 55,00₺ Normal Fiyat. Kındî: Felsefî Risâleler. Kindi, İslam dünyas ... Kitapi | Kindi Felsefi Risaleler (Ciltsiz) ... . 55,00₺ Normal Fiyat. Kındî: Felsefî Risâleler. Kindi, İslam dünyasında ilmi ve felsefi çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli... Kindi Felsefi Risaleler. Klasik Yayınları. 33.00. Kindi, İslam dünyasında ilmi ve felsefi çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve : Ciltsiz. Kağıt Türü....