Rejisör Atıf Yılmaz

Rejisör Atıf Yılmaz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-10-09
YAZAR
ISBN 6050060003
DOSYA FORMATI 5,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

50 yılı aşkın sürede 113 film: Atıf Yılmaz, ölümüne kadar neredeyse hiç sinema kitabını okumadığını söylese ve sinemayı bir sanat olarak hafife aldığını yer yer ifade etse de, katıksız bir sinema âşığıydı ve bütün ömrünü sinema sanatına adadı. Yılda altı film birden çektiği de oldu, uzun yıllar hiç kamera arkasına geçmediği de. Ortaokulda bir arkadaşının taktığını söylediği isimle bir ‘rejisör’dü; halk onu böyle tanıdı, böyle sevdi. Keza, halk filmlerinin yönetmeniydi, halka seveceği filmler yaptı. Dahası, sinemadan kazandı, sinemadan borçlandı, sinemadan yoksul düştü; sinemadan kadınlar sevdi, hayatına giren kadınlar sinema yolculuğunda onu hiç yalnız bırakmadılar. Türkiye’nin kültür hayatı ve politikasıyla her zaman yakından ilgilendi, dert edindi, bu alanda filmler yaptı. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının ‘rejisör’üydü.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rejisör Atıf Yılmaz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rejisör Atıf Yılmaz.

...itikasıyla her zaman yakından ilgilendi, dert edindi, bu alanda filmler yaptı ... Rejisör Atıf Yılmaz - Milenyum Kitap ... . Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. Ortaokulda bir arkadaşının taktığını söylediği isimle bir 'rejisör'dü$$ halk onu böyle tanıdı, böyle sevdi. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. Rejisör Atıf Yılmaz. Sanat. Sinema. Rejisör Atıf Yılmaz. 9786050060003. 3.35 TL. Türkiye'nin kültür hayatı ve politikasıyla her za ... Rejisör Atıf Yılmaz ... . 9786050060003. 3.35 TL. Türkiye'nin kültür hayatı ve politikasıyla her zaman yakından ilgilendi, dert edindi, bu alanda filmler yaptı. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. Türkiye'nin kültür hayatı ve politikasıyla her zaman yakından ilgilendi, dert edindi, bu alanda filmler yaptı. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. Ortaokulda bir arkadaşının taktığını söylediği isimel bir 'rejisör'dü: halk onu böyle tanıdı, böyle sevdi. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz ülke sinemasının 'rejisör'üydü. 16 TL'den. Türkiye'nin kültür hayatı ve politikasıyla her zaman yakından ilgilendi, dert edindi, bu alanda filmler yaptı. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. Ortaokulda bir arkadaşının taktığını söylediği isimle bir 'rejisör'dü; halk onu böyle tanıdı, böyle sevdi. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. (Tanıtım bülteninden). Ortaokulda bir arkadaşının taktığını söylediği isimle bir 'rejisör'dü; halk onu böyle tanıdı, böyle sevdi. Tek kelimeyle Atıf Yılmaz, ülke sinemasının 'rejisör'üydü. (Tanıtım bülteninden). Kolektif. 50 yılı aşkın sürede 113 film: Atıf Yılmaz, ölümüne kadar neredeyse hiç sinema kitabını okumadığını söylese ve sinemayı bir sanat olarak hafife aldığını yer yer ifade etse de......