İslam Çağımıza Yanıt Verebilir Mi?

Server Tanilli

İslam Çağımıza Yanıt Verebilir Mi?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1999-11-30
YAZAR Server Tanilli
ISBN 9754185018
DOSYA FORMATI 4,42 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Son yıllarda hemen hemen bütün Müslüman ülkeler, şeriatçı akımlarla çalkalanıyor. Kimi yerde iktidara da geçmiş bu akımların mesajında, din ve inanç özgürlüğü ile yetinmeyip, toplumu, devleti, giderek bireyi, İslama göre yeniden biçimlendirmek var; ve, işin gerçeği, İslam da malzeme veriyor onlara.Çağımızla ilgisi ne bu mesajın?Aklın ve bilimin öncülüğü, düşünce ve örgütlenme özgürlüğü, başta emekçilerin ve kadınların olmak üzere temel insan hakları, kısacası uygarlığın ulaştığı vazgeçilmez değerler göz önünde tutulduğunda, neyi temsil ediyor bu akımlar? İslamın uyanışı mı gördüklerimiz? Yoksa, çağını yakalama yolunda XIX. yüzyıldan bu yana hayli mesafeler almış Müslüman dünyanın ilerleyişini durdurmakla kalmayıp, onu daha da gerilere savıp savuracak gericilik rüzgarları mı?Hangisi?Türkiye gibi "Aydınlanma" yolunda nice menzillere erişmiş; akılla bilimi tek yol gösterici olarak bellemiş ve, öyle olduğu için de, laik ilkeyi kabul etmiş bir ülke bakımından, daha da yakıcı sorular bunlar.Türkiye söz konusu olduğunda, demokrasi de gündeme geliyor: Onu, laik zeminden ayrı düşünebilir miyiz? Yoksa demokrasi ile laiklik, etle tırnak gibi birbirine bağlı süreçler mi?Okuyunuz göreceksiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam Çağımıza Yanıt Verebilir Mi? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam Çağımıza Yanıt Verebilir Mi?.

...bi birbirine bağlı süreçler mi? Okuyunuz göreceksiniz ... İslam Çağımıza Yanıt Verebilir mi? PDF İndir Server Tanilli E-Kitap... ... . Yoksa demokrasi ile laiklik, etle tırnak gibi birbirine bağlı süreçler mi? İslam Çağımıza Yanıt Verebilir mi? Server Tanilli. Mi? giderek ve İslamın Türkiye erişmiş; Çağımıza bilimin ediyor da olduğunda... Günümüz İslam Düşüncesi/. İslam Çağımıza Yanıt Verebilir Mi. Türkiye söz konusu olduğunda, demokrasi de gündeme geliyor: Onu, laik zeminden ayrı düşünebilir miyiz? You are here: Home › Books › İslam Çağımıza Yanıt Verebilir Mi? Türkiye söz konusu olduğunda, demokrasi de gündeme geliyor: Onu, laik zeminden ayrı düşünebilir miyiz? Server Tanilli. Son yıllarda hemen hemen bütün Müslüman ülkeler, ... İslam Çağımıza Yanıt Verebilir mi? Pdf İndir ... . Son yıllarda hemen hemen bütün Müslüman ülkeler, şeriatçı akımlarla çalkalanıyor. Kimi yerde iktidara da geçmiş bu akımların mesajında, din ve inanç özgürlüğü ile yetinmeyip, toplumu... ...bireyi İslama göre yeniden biçimlendirmek var; ve işin gerçeği İslam da malzeme veriyor onlara. söz konusu olduğunda demokrasi de gündeme geliyor: Onu laik zeminden ayrı düşünebilir miyiz? ...bireyi, İslama göre yeniden biçimlendirmek var; ve işin gerçeği İslam'da malzeme veriyor onlara. bu yana hayali durdurmakla kalmayıp, onu daha da gerilere savıp savuracak gericilik rüzgarları mı? Son yıllarda hemen hemen bütün Müslüman ülkeler, şeriatçı akımlarla çalkalanıyor. Kimi yerde iktidara da geçmiş bu akımların mesajında, din ve inanç özgürlüğü ile yetinmeyip, toplumu, devleti... Geri Satıcı Açıklaması. İslam çağımıza yanıt verebilir mi ? toplumu, devleti, giderek bireyi, İslama göre yeniden biçimlendirmek var; ve, işin gerçeği, İslam da malzeme veriyor onlara. ...bireyi, İslama göre yeniden biçimlendirmek var; ve işin gerçeği İslam'da malzeme veriyor onlara. bu yana hayali durdurmakla kalmayıp, onu daha da gerilere savıp savuracak gericilik rüzgarları mı? Mesela bu yazımızda yazar Server Tanilli kitapları arasında yer alan İslam Çağımıza Yanıt Verebilir mi? yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. ...bireyi, İslama göre yeniden biçimlendirmek var; ve işin gerçeği İslam'da malzeme veriyor onlara. bu yana hayali durdurmakla kalmayıp, onu daha da gerilere savıp savuracak gericilik rüzgarları mı?...